Перейти до основного змісту
"У пункти обігріву не можна переїхати. Це не панацея". Кличко розповів, як столиця готується до можливого блекауту

"У пункти обігріву не можна переїхати. Це не панацея". Кличко розповів, як столиця готується до можливого блекауту

"У пункти обігріву не можна переїхати. Це не панацея". Кличко розповів, як столиця готується до можливого блекауту
. УНІАН

У Києві облаштували понад 400 пунктів обігріву, найближчим часом їх буде понад 500. Але у разі блекауту для 3-мільйонного міста навіть і 10 тисяч пунктів обігріву буде замало. Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив мер Києва Віталій Кличко.

За його словами, переважна більшість пунктів відкриті у школах та дитячих садках, у яких є великі приміщення, щоб приймати велику кількість людей. Місто організувало для таких пунктів 400 генераторів, ще 100 — надали волонтери.

Мер зазначив, що у столиці кількість пунктів обігріву могли б збільшити і до тисячі. Але їх потрібно обладнати для того, що вони надавали послуги в автономному режимі.

"По-перше, повинна бути електроенергія для того, щоб пункти автономно працювали. Для цього потрібні генератори. Для генераторів потрібне пальне. Наступне питання – це зв'язок. Для цього потрібні чи комунікації з системою, яка може надати зв'язок через оптиковолокно чи інші напрямки, чи закупити Starlink", — каже Кличко.

Водночас, за його словами, у разі надзвичайної ситуації і можливого блекауту навіть 10 тисяч пунктів обігріву для Києва буде замало.

"У Києві живе зараз більше трьох мільйонів людей, і у випадку надзвичайної ситуації, не дай Боже, коли може відбутися повний блекаут, для трьохмільйонного міста навіть і тисячі, навіть і 10-ти тисяч пунктів для того, щоб зігрітися, буде недостатньо", — наголосив мер.

Він наголосив, що пункти обігріву — це не панацея, тому кожен киянин має самостійно підготуватися до можливої надзвичайної ситуації і подбати про запаси води, їжі, теплих речей.

"Я ні в якому разі не хочу паніку наводити, але в пункти обігріву не можна переїхати. Можна тимчасово туди прийти, отримати якісь сервіси, але це не панацея. Не тільки в Києві, а й в інших регіонах така ж сама ситуація. Тому давайте не будемо говорити: от пункти обігріву у нас є і все – всі проблеми у нас вирішені", — сказав Кличко.

Що відомо

  • Для захисту цивільного населення під час надзвичайних ситуацій у Києві створюються "Пункти незламності". Місце їх розташування можна дізнатися в районних військових адміністраціях, органах місцевого самоврядування або ж на спеціально створеному сайті.
  • В Києві облаштували понад 430 пунктів обігріву, ще сто — збираються розгорнути "у випадку надзвичайної ситуації", повідомив міський голова Віталій Кличко. Близько 500 генераторів забезпечують роботу цих пунктів. Там можна зарядити телефон, в приміщеннях є запас питної води, сказав Кличко.

Читайте також

Працює цілодобово: У Києві відкрили "пункт незламності" у слідчому ізоляторі

Топ дня

Вибір редакції

На початок