З початку 2022 року на міську цілодобову службу телефону довіри 15-00 Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству надійшло майже 10 тисяч звернень стосовно домашнього насильства та стресу, спричиненого війною. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Зазначається, що психологи на лінії надають допомогу та консультації з будь-яких питань.
"Після повномасштабного російського вторгнення люди почали звертатися з переживаннями через війну, страх загинути, втратити близьких. З 24 лютого ми отримали 7480 таких звернень, із яких 6216 було від жінок, а 1264 – від чоловіків",— розповіла Марина Хонда
За словами Марини Хонди, з початку року в притулках для постраждалих від домашнього насильства перебувало 38 людей. У "кризових кімнатах" з 1 січня надали допомогу 86 людям, з них — 50 дорослим і 36 дітям.
Вона також нагадала, що в місті працюють бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. За більш ніж два місяці їхньої роботи надано 87 консультацій.
За потреби постраждалим надаються місця безпечного перебування у Притулках та Кімнатах кризового реагування Центру.
Що відомо
- 20 червня Верховна рада ратифікувала "Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами", відому як "Стамбульська конвенція". Конвенція охоплює низку заходів з запобігання та протидії насильству, захисту його жертв, переслідування та покарання кривдників.
- В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.
- Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".
Читайте також
Як ужитися з рідними під час війни. Пояснює психолог
Що таке “травма свідка” та як зарадити — поради психотерапевта
Тривожність під час війни. Що допоможе заспокоїтися
Ця угода захищає людину, незалежно від статі. Експертка і депутатка про Стамбульську конвенцію