У Києві адвокатка з лікарем допомагала ухилянтам отримати фіктивний діагноз

У Києві адвокатка з лікарем допомагала ухилянтам отримати фіктивний діагноз

У Києві адвокатка з лікарем допомагала ухилянтам отримати фіктивний діагноз
. Фото: Поліція Києва

Київська адвокатка разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою організували схему виїзду військовозобов'язаних закордон за 12 тисяч доларів. Про це повідомили у Поліції Києва.

44-річну адвокатку затримали ще у серпні при отриманні частини суми – 2 тисяч доларів. Нині встановили ще трьох підозрюваних, причетних до схеми.

Правоохоронці з'ясували, що вона передавала довідки військово-лікарської комісії з фіктивним діагнозом хвороби. Документ унеможливлював призов військовозобов'язаних на службу. Її чоловік та знайома шукали клієнтів та в подальшому переправляли їх через кордон.

"Так звані "білі квитки" видавав знайомий 54-річний лікар підозрюваної, який отримував відсоток за таку роботу", – зазначено в повідомленні.

Усім трьом повідомили про підозру за ч. 3 ст. 332Стаття 332. Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, ч. 3 ст. 358Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, а лікарю додатково за ч. 3 ст. 362Стаття 362. Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї Кримінального кодексу. Їм загрожує до 9 років ув'язнення.

Що відомо

  • На Київщині викрили групу осіб, які допомагали військовозобов'язаним виїхати закордон під виглядом студента чи волонтера.
  • У Києві троє чоловіків організували схему виїзду закордон військовозобов'язаних під приводом купівлі транспорту для ЗСУ.
  • Киянин разом зі спільником пообіцяв вивезти 6 чоловіків до Польщі як волонтерів за 18 тисяч доларів.
  • Столична прокуратура затримала двох киян, які допомагали перетинати український кордон іноземцям, зокрема, і російським громадянам через фіктивне працевлаштування у волонтерській організації.

Читайте також

У Швеції зникають камери контролю швидкості. Крадене знаходять в безпілотниках РФ

Ефективність ППО України перевищує 60% — Генштаб

На початок