У Бучі дев'ятиповерховий будинок на Водопровідній, 62 у перші дні повномасштабного вторгнення Росії зазнав ударів з боку російських військових. Внаслідок влучання снаряду майже повністю вигоріли 8 і 9 поверхи, зруйновані квартири на 3 і 5 поверхах. Будинок визнаний аварійним.
Майже пів року мешканці будинку самостійно міняють вікна і двері у пошкоджених війною помешканнях, але інших ремонтних робіт нині тут не відбувається.
Що кажуть мешканці будинку
Будинок потребує капітального ремонту, а загальна вартість робіт — понад мільйон доларів, розповів Суспільному мешканець цього будинку Олександр Крушинський.

"У нас панельний будинок. Він якби придатний (для проживання — ред.) , але там необхідний капітальний ремонт самого дому. Там обгоріли 8-9 поверх, були потрапляння в квартири на третьому, на п'ятому поверхах. Вигорів повністю ліфт", — розповідає Олександр Крушинський.
За результатами обстеження будинку фахівцями Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій, аварійними були визнані конструкції на 8 і 9 поверхах, які були пошкоджені конструкцією, а також квартира на 5 поверсі, у який влучив російський снаряд.
А непридатними для нормальної експлуатації були визнані конструкції у квартирах на 5, 6, 8 і 9 поверхах, а також панелі, покрівля та сходи вище 7 поверху, які були пошкоджені пожежею.

Через ймовірність обвалу несучих конструкцій рекомендовано заборонити перебування людей у будинку і біля фасадів до виконання відновлювальних робіт, йдеться у висновках за результатами обстеження.
"У нас також люди деякі за свої кошти ставлять вікна, двері. Ті, хто там проживають, то вони що можуть, те і відбудовують. Але глобально оцінили ремонт нашого дому в мільйон доларів. Це непосильна сума. Було декілька зустрічей з мером. А потім врешті-решт сказали, що поки не будуть нічого робити з нашим домом. Але скоро зима. Куди звертатися — не знаємо, але результату ніякого не можемо добитися", — сказав мешканець будинку Олександр Крушинський.

Що каже мер Бучі
Усунення ушкоджень, які зазнав будинок на Водопровідній, 62, потребують капітальних видатків, сказав в коментарі Суспільному мер Бучі Анатолій Федорук. За його словами, Бучанська міська рада підготувала кошторисну та проєктну документацію. Загальний кошторис усіх ремонтних робіт — понад 40 мільйонів гривень. І коли кошти будуть виділені з державного бюджету на обласний рівень, тоді і розпочнуться у цьому будинку ремонтні роботи, сказав Федорук.
Водночас, за його словами, під час опалювального сезону квартири у будинку на Водопровідній будуть з теплом.
"Як половинчасте рішення, якщо не буде таких коштів, якщо не буде такої можливості, то система опалення відповідним чином виконана так, що ті помешкання, в яких живуть люди, будуть теплоносії отримувати, світло, воду, газ теж. А решта того об'єму, яке зазнало ушкоджень, буде законсервовано", — розповів мер Бучі.
Він додав, що найближчим часом у цьому будинку планують ремонт покрівлі, встановлять вікна і двері. Всі необхідні матеріали для цього замовлені.
Що відомо
- Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.
- Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
- У Бучі знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Ці будинки зазнали суттєвих руйнувань внаслідок російської військової агресії і не підлягають відновленню, повідомив мер Бучі Анатолій Федорук.
- В Бучі російські військові пошкодили понад 2 з половиною тисяч споруд. Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень.
Читайте також
33 дні окупації Бучі: що відбувається у місті після звільнення