"Варшавська", "Героїв Маріуполя". У Києві стартував другий етап голосування за нові назви метро

"Варшавська", "Героїв Маріуполя". У Києві стартував другий етап голосування за нові назви метро

"Варшавська", "Героїв Маріуполя". У Києві стартував другий етап голосування за нові назви метро
. Фото: Фейсбук Віктора Брагінського

1 травня завершився перший етап збору пропозицій для перейменування 5 станцій київського метрополітену. Про це повідомив начальник метрополітену Віктор Брагінський. За його словами, свої ідеї подали 18 812 охочих.

Для наступного етапу відібрали по 5 найпопулярніших варіантів для кожної станції. Визначити один для кожної станції можна до 9 травня за посиланням: https://forms.gle/QLJWZ1Sf3eCi4b3x6.

Так, станція “Мінська” може стати “Варшавською” чи “Вишгородською”.

Станцію “Героїв Дніпра” запропонували змінити на “Героїв Маріуполя” або “Героїв України”.

Станція “Дружби народів” учасники онлайн-пропозицій бачать як “Ботанічну” чи “Європейську”.

Станція “Площа Льва Толстого” може носити назву “Василя Стуса” чи “Ліни Костенко”.

А для станції “Берестейська” надійшли такі варіанти як “Бучанська” та “Варшавська”.

За словами Віктора Брагінського, серед пропозицій зустрічалися й досить екзотичні варіанти. Наприклад, для “Мінської” пропонували назви “Борщ”, “Реактивні гуси” та “Тракторна”.

Станцію “Героїв Дніпра” деякі учасники опитування бачили як станцію “Імені Магістра Йоди” або “Пухнастих котиків”.

“Берестейську” пропонували перейменувати на “Паляницю”, а “Дружби народів” в “Байрактарську” або “Чорнобаївську”. Серед варіантів для “Героїв Дніпра” була “Червона калина”.

Деякі варіанти повторюються або є синонімічними. Також для деяких станцій частина користувачів запропонувала лишити нинішні назви.

Після того, як 9 травня завершиться другий етап онлайн-голосування, його результати опрацюють та направлять до Київської міської ради. Свій висновок також підготує фахова комісія з питань найменувань.

Пропозицію дерусифікувати назви станцій метро керівник підземки подав 8 квітня. Ініціативу підтримали міський голова Віталій Кличко та депутатський корпус Київради.

Що відомо про станції, які хочуть перейменувати

  • Мінська — 24-та станція Київського метрополітену. Розташована на Оболонсько-Теремківській лініії між станціями "Героїв Дніпра" та "Оболонь". Відкрита 6 листопада 1982 року. Назва станції — від Мінського району (нині — Оболонський) та Мінської площі, що в свою чергу названі на честь столиці Республіки Білорусь.
  • Героїв Дніпра — 25-та станція Київського метрополітену. Кінцева станція Оболонсько-Теремківської лінії, розташована після станції "Мінська". Відкрита 6 листопада 1982 року. Названа за однойменною вулицею, що пов’язана з радянською армією.
  • Берестейська — 12-та станція Київського метрополітену. Розташована на Святошинсько-Броварській лінії між станціями "Нивки" і "Шулявська". Відкрита 5 листопада 1971 року під назвою "Жовтнева". Нинішня назва — з 2 лютого 1993 року, походить від української назви міста Берестя (сьогодні у складі Білорусі), відомого також, як "Брест".
  • Дружби народів — 32-а станція Київського метрополітену. Розташована на Сирецько-Печерській лінії між станціями "Печерська" і "Видубичі". Станція відкрита 30 грудня 1991 року. Названа за однойменним бульваром, що символізує дружбу з РФ та Білоруссю.
  • Площа Льва Толстого — 22-га станція Київського метрополітену. Розташована на Оболонсько-Теремківській лінії між станціями "Майдан Незалежності" та "Олімпійська". Відкрита 19 грудня 1981 року. Станція названа на честь російського письменника Льва Толстова.

Що відомо

  • Київський метрополітен 15 квітня розпочав онлайн-опитування щодо змін назв 5 станцій столичного метрополітену. Про це повідомив начальник Київського метрополітену Віктор Брагінський. Йдеться про “Мінську”, “Героїв Дніпра”, “Берестейську”, “Дружби народів” та “Площу Льва Толстого”.
  • Кличко анонсував перейменування станцій метро у Києві.
  • 8 березня очільник Київського метрополітену Віктор Брагінський закликав перейменувати п’ять станцій столичної підземки: "Дружби народів", "Площа Льва Толстого", "Берестейська", “Мінська”, "Героїв Дніпра”. Мета – прибрати асоціації з Росією, Білоруссю та Радянським союзом.
  • Українська поетеса Ліна Костенко запропонувала свої варіанти для перейменування п’яти станцій метро у Києві.
  • У Києві за ініціативою мера перейменували сквер дружби між Києвом та Москвою на сквер Героїв Маріуполя.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 68. Текстовий онлайн

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Чому НАТО не закриває небо та як Україна протистоїть російській авіації та ракетам

Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок