Щоденник війни. Гостомель. "Раптом якась людина зробила так, що все твоє життя впало"

Щоденник війни. Гостомель. "Раптом якась людина зробила так, що все твоє життя впало"

Щоденник війни. Гостомель. "Раптом якась людина зробила так, що все твоє життя впало"
. Фото: УНІАН

Київська область — Буча, Ірпінь, Гостомель. Тут бої, російські війська блокують можливість надання допомоги і обстрілюють цивільних. Подекуди звідти все ж таки вдається вивести людей через "зелені" коридори. Андрій, Анна та їхній дворічний син виїхали, не чекаючи на них. Їхня квартира була поруч із зараз вже розбомбленим аеропортом в Гостомелі. Суспільне розповідає історію родини, яка втратила домівку.

На початку березня Андрій, Анна та їхній маленький син Марк мали отримати ключі від нової квартири в житловому комплексі "Покровський". До цього зняли квартиру поруч, аби скоріше розпочати ремонт. Разом подружжя більше 4 років.

Приблизно за 10 днів до вторгнення Росії Андрій сказав дружині зібрати валізи, як начебто це на зимові канікули. Збирався чоловік і сам, купляв речі, які можуть згодитися в дорозі, і заправив майже повний бак машини. Вже за добу, 23 лютого, дружина підготувала сумки і планувала що наступного дня запише відео для соціальних мереж, що потрібно взяти з собою в "тривожну валізу" жінкам, у яких маленька дитина. Але не вийшло.

24 лютого, під 6 ранку, Андрію зателефонував батько і сказав: "Путін оголосив нам війну, по всій країни летять їхні літаки, наносять авіаудари". Ще 20 секунд після цього вони мовчали.

Читайте також: Щоденник війни. "На вулиці, де були бої, досі лежать трупи" — записки з охопленого боями Ірпеня

"Зараз я розумію, що це був стан паніки. Коли ти по колу просто ще раз обходиш, дивишся якісь полички, думаєш, нащо тобі це треба. Це і є панічний стан, коли ти не можеш швидко приймати рішення", — пригадує Андрій.

Будинок подружжя знаходився за 800 метрів від аеропорту "Антонов". За нього та Гостомель бої точилися до вечора того ж дня. "Я обійшов наш дім, подивився в сторону аеропорту, побачив багато вертольотів", — каже чоловік.

"В голові думка, що зараз взагалі весь будинок впаде до біса",— додає Анна та згадує, як, схопивши валізу, бігла на вулицю до машини.

Щоденник війни. Гостомель. “Раптом якась людина зробила так, що все твоє життя впало”
Будинок Андрія і Анни, Гостомель, 24 лютого 2022. Фото: колаж Суспільне / instagram.com/_strawberry_mama

На вулиці — сусіди. Хтось збирався їхати, хтось дивився на літаки в небі. Дитина подружжя грала на дитячому майданчику. "Я зрозуміла: він це тут робить востаннє", — каже Анна. За мить поруч знову — вибухи.

"Ми коли бігли в укриття, я думала: "Зараз, не дай Боже, сюди кудись прилетить". В укритті всі сиділи мовчки. Потім ми почули, як якась людина з вулиці кричала: "Сдавайтесь!" Ми всі злякалися. Марк плакав, і дівчинка якась, щоб не плакав, випустила свого маленького котика. Це було дуже страшно", — пригадує Анна.

Виїхати з території комплексу одразу не вдалося. Це розтягнулось на 5-6 годин. Щойно наче в небі стало тихо, розпочалась стрілянина. Андрій каже: на відео, що йому надсилали знайомі, побачив транспортні вертольоти.

Читайте також: Щоденники війни. "Ми відрізані від цивілізації". Як живе Славутич в оточенні

"Я подумав, що там, можливо, висадили з них десант і починає працювати якась наземна техніка. І це був найбезпечніший момент для того, щоб кудись їхати. Я ще посидів 15 хвилин у навігаторі, склав такий маршрут, аби виїхати звідси і не потрапляти на найпопулярніші дороги", — пояснює чоловік.

"Я пам'ятаю, як ми від'їжджали. Цю дорогу я дуже любила. Ми часто їздили так. Боляче усвідомлювати те, що ти втратив, що не цінував кожен момент. І просто раптом якась людина зробила так, що все твоє життя впало", — говорить Анна.

"Звичайно, було важко виїжджати, коли ти розумієш, що, схоже, сюди ти більше не повернешся. Ми виїхали у напрямку Фастова, і не було впевненості, що там не як у нас. Вся дорога пролягала під авіацією по суті", — додає Андрій.

Яка ситуація в Гостомелі нині, подружжя не знає. Певний час вони слідкували за інформацією від сусідів у спільному чаті. Потім, пояснює Андрій, спілкування зупинилось.

"Туди зайшли росіяни і забрали телефони. Вони залишились тільки в тих, кого не знайшли в квартирах. А в тих, хто був в укриттях, одразу все забрали. Це ми знаємо, бо частина людей все ж таки змогла звідти втекти", — говорить Андрій.

Тепер подружжя разом з маленьким сином хоч і в безпеці, але вже вп’яте змушені змінювати місце проживання.

Читайте також

Щоденник війни. Евакуація з Гостомеля

Щоденник війни. "Вирішили вмирати по дорозі на волю, а не в погребах"

Щоденник війни. "Розстріли, відсутність їжі, тепла і зв’язку"

Що робити цивільним під час обстрілів — поради Міноборони, СБУ, ДСНС

На початок