Перейти до основного змісту
Поєднає ЦНАП та кілька медзакладів: у Солом'янському районі Києва облаштують безбар'єрний маршрут

Поєднає ЦНАП та кілька медзакладів: у Солом'янському районі Києва облаштують безбар'єрний маршрут

У Києві облаштують безбар'єрний маршрут від ЦНАПу Солом'янського району (просп. Повітряних Сил, 41) до житлового масиву Кадетський Гай (вул. Івана Пулюя). Це один із 10 перших безбар'єрних маршрутів, які планують реалізувати у столиці з урахуванням соціально важливих об'єктів.

Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на Департамент транспортної інфраструктури.

Зазначається, що маршрут довжиною 5,5 км об'єднає, зокрема, корпуси "Інституту кардіології, клінічної та регенеративної медицини ім. академіка М.Д. Стражеска", амбулаторію, лабораторію, поштові відділення, продуктові магазини тощо. На маршруті їздитимуть автобуси № 9-К.

"Для забезпечення доступності на перетині просп. Повітряних Сил — вул. Смілянська та вул. Святослава Хороброго — вул. Смілянська встановлять пристрої звукового оповіщення на світлофорних об'єктах", — йдеться у повідомленні.

У КМДА поінформували, що у Солом'янському районі облаштовують ще один безбар'єрний маршрут. Він пролягатиме від ЦНАПу на бульв. Чоколівському, 40 до житлового масиву Кадетський Гай.

Раніше повідомлялося, що у Києві облаштовують 10 перших безбар'єрних маршрутів. Кожен із цих маршрутів — це конкретний транспортно-пішохідний шлях, який місто організує максимально доступним для маломобільних груп населення: людей з інвалідністю, на кріслі колісному, людей старшого віку, батьків із дітьми тощо. Проєкт маршруту, що включає найбільше закладів, складається з 25 об'єктів. Найдовший за протяжністю сягнув майже 21 км (від ЦНАПу Деснянського району до залізничного вокзалу) і сполучає два береги Києва.

Один із маршрутів організовують від ЦНАПу Дарницького району до станції метро "Деміївська". Ще один із маршрутів облаштують від просп. Голосіївського до Вокзальної площі. Його довжина — майже 20 км. Також облаштують безбар'єрний маршрут від ЦНАПу Оболонського району (вул. Левка Лук'яненка, 16) до Центрального залізничного вокзалу (Вокзальна площа).

Що відомо про заходи із впровадження у столиці безбар'єрності

Протягом 2024 року у Києві відремонтували понад 30 світлофорних об'єктів з дотриманням принципів безбар'єрності, повідомили в Центрі організації дорожнього руху".

Загалом для забезпечення безбар'єрного середовища для людей із порушеннями зору в межах Плану заходів із реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року в Києві всі світлофорні об'єкти мають бути облаштовані пристроями звукового супроводу.

Також у КМДА розробляли комунікаційну стратегію безбар'єрної столиці. До робочої групи, яка напрацьовуватиме документ, посадовці запрошували представників організацій, які займаються темою безбар'єрності.

Ще працівники КМДА проходять курс із безбар'єрності, аби розуміти вимоги інклюзивності при організації громадського простору і забезпечення рівного доступу населення до послуг.

Топ дня
Вибір редакції
На початок