Перейти до основного змісту
Розклали майже 8 тисяч принад із вакциною: у Києві провели імунізацію диких тварин від сказу

Розклали майже 8 тисяч принад із вакциною: у Києві провели імунізацію диких тварин від сказу

Кампанія проти сказу диких тварин
Собаку вакцинують від сказу. Головне управління Держпродспоживслужби у Києві/Facebook

У Києві на територіях Дарницького, Святошинського та Конча-Заспівського лісопаркових господарств провели весняну імунізацію диких м'ясоїдних тварин від сказу. Загальна площа охопленої території — 317 км².

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби Києва.

Зазначається, що у місті розклали майже 8 тисяч принад із вакциною. Їстівні брикети мають привабливий для тварини запах м'ясо-кісткового борошна.

Розклали майже 8 тисяч принад із вакциною: у Києві провели імунізацію диких та домашніх тварин від сказу
Брикет із вакциною у дуплі дерева. Головне управління Держпродспоживслужби у Києві/Facebook

Приманки розміщували під контролем працівників лісопаркових господарств з урахуванням вимог мінної безпеки. Окрім диких тварин вакцинували 24 домашніх собак та котів, які мешкають у лісопаркових зонах.

В управлінні поінформували, що пероральна імунізація здійснюється за допомогою їстівних принад з капсулою, в якій знаходиться вакцина. Тварини з'їдають ці приманки і отримують необхідний захист від сказу. Жителів та гостей міста просять не торкатися приманок, щоб не порушити ефективність вакцини. Основний переносник сказу у дикій природі — лисиця.

Фахівці нагадують, щоб уникнути захворювання на сказ, потрібно дотримуватися таких правил:

  • регулярно щеплювати тварин від сказу (не важливо, контактують вони з іншими тваринами чи ні, гуляють вони на вулиці чи живуть у квартирах)
  • уникати контактів з дикими, невідомими та безпритульними тваринами
  • пояснювати дітям, чому не можна гратися, гладити невідомих тварин
  • при укусі твариною негайно звернутися до лікарні швидкої невідкладної допомоги та державного лікаря ветеринарної медицини.

Сказ — це смертельно небезпечна вірусна інфекція, якій можна запобігти за допомогою вчасної вакцинації. Вірус зазвичай передається людині через укуси інфікованих тварин, зокрема собак і котів — безпритульних чи домашніх, які не отримали щеплення. Вакцинують тварин ветеринарні фахівці Держпродспоживслужби.

Раніше повідомлялося, що у березні у Київській області зафіксували випадки сказу у тварин: у кота в селі Хотянівка Вишгородського району та у собаки в Білій Церкві. Білоцерківська міська ветеринарна лікарня проводить безкоштовні щеплення, також вакцинацію можна зробити у Вишгородському районі.

З 17 по 20 лютого на Київщині, в населених пунктах Бучанського та Фастівського районів проводили щеплення домашніх тварин проти сказу. Ветеринари обходили подвір'я жителів для вакцинації тварин.

Топ дня
Вибір редакції
На початок