У Києві збільшили щорічну одноразову матеріальну допомогу для киян-захисників і захисниць з інвалідністю внаслідок війни І та ІІ групи. Наразі виплати становитимуть 30 і 40 тисяч гривень відповідно.
Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступницю голови КМДА Марину Хонду.
За її словами, виклики сьогодення відрізняються від викликів 2022 року, коли запровадили допомогу. Тож наразі столиця збільшить виплати для людей з інвалідністю ІІ групи з 20 до 30 тисяч гривень, а І групи — з 30 до 40 тисяч гривень. Людям, які отримали кошти у 2025 році до внесення змін, мають здійснити доплату.
Вона зазначила, що ці громадяни мають бути зареєстрованими в Києві до 28 лютого 2025 року (дата набрання рішенням Київради чинності), а також продовжувати бути безперервно зареєстрованими у столиці.
Якщо людина має статус ВПО, то потрібна довідка з адресою реєстрації в Києві щонайменше за 1 рік до подання заяви. А до переміщення — бути зареєстрованими на тимчасово окупованих територіях або територіях активних бойових дій та не мати у власності нерухомості на території, підконтрольній Україні.
"Тим, хто раніше отримував допомогу, не потрібно повторно звертатися до Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА для її перерахування", — йдеться у повідомленні.
Оформити допомогу вперше можна через Київ Мілітарі Хаб або онлайн через "Електронний кабінет Захисників" на міському Порталі послуг.
Раніше повідомлялося, що в Києві розширили перелік послуг Київ Мілітарі Хабу: почали надавати безплатну правову допомогу адвоката, збільшили штат юристів та продовжили години роботи мобільних бригад екстреного реагування.
Також у місті відкрили Кабінет довіри ветерана. Це простір, який створили для підтримки учасників російсько-української війни. Тут можна отримати психологічну підтримку, консультації психіатра, соціальний супровід, юридичну допомогу. Є групи підтримки родин військових та організовують розважальні і навчальні заходи.
На міському Порталі послуг з'явився новий розділ — "Вакансії для Захисників". Тепер ветерани та ветеранки можуть онлайн дізнатися про доступні вакансії, програми перенавчання та отримати допомогу з пошуком роботи.
У межах проєкту "Драйвери" ветерани й ветеранки з травмами опорно-рухового апарату або ампутацією кінцівок можуть безоплатно навчитися водінню. Зокрема, йдеться про водіння авто на ручному керуванні.