У Києві протягом минулого року 93,6% містян та переселенців, які знають свій ВІЛ-статус, пройшли антиретровіруснеЛікування, яке пригнічує розмноження ВІЛ, захищає імунітет і запобігає розвитку СНІДу лікування. Смертність внаслідок СНІДу другий рік поспіль нижче річного показника.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної дміністрації із посиланням на першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника.
За його словами, наразі Київ повністю виконав плани з профілактики та лікування: забезпечено доконтактну й постконтактну профілактику, лікування опортуністичнихІнфекційні захворювання, що спричинюють мікроорганізми, які зазвичай не здатні породити хворобу в людині із здоровою імунною системою, але можуть розвиватися у людей з ослабленою імунною системою. У випадку ВІЛ-інфекції використовують термін "ВІЛ-асоційовані інфекції" інфекцій, а також не було жодного випадку передачі ВІЛ від матері до дитини.
"Водночас у Києві зменшився відсоток людей, які знають свій ВІЛ-статус. Цей показник становить 77,8% проти планового 90%. Прогалину в 10,8% фахівці, зокрема, пов'язують зі зняттям з диспансерної групи осіб, які виїхали за кордон і не повернулися через військові дії ", — сказав Поворозник.
Також за статистикою 2024 року, загальна кількість тестувань на ВІЛ зменшилась у порівнянні з 2023-м на 4,5%. І в першому кварталі 2025 року ця тенденція зберігається. Так, у центрах первинної медико-санітарної допомоги спостерігається зниження кількості тестування на 23,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2024 року. Ще зменшилася кількість людей, у яких виявили антитіла до ВІЛ.
"Це говорить про необхідність активізації такої роботи з пацієнтами на рівні районів. Оскільки вчасна діагностика ВІЛ та негайно розпочате лікування дають можливість людині зберегти життя та його якість", — зазначив Поворозник.
Раніше повідомлялося, що Україну вперше обрали до складу Координаційної ради ЮНЕЙДС (UNAIDS) на період 2026-2028 років. Наразі країна отримає можливість впливати на формування глобальної політики у сфері протидії ВІЛ/СНІДу, а також сприятиме врахуванню українського національного контексту при прийнятті радою рішень. Також приєднання до цієї ради дозволить Україні обмінюватися досвідом з іншими країнами та сприяти розбудові більш ефективних національних систем боротьби з ВІЛ/СНІДом.
За даними Центру громадського здоров'я, станом на 1 лютого 2025 року в Україні зареєстровано 118 444 людей, які живуть з ВІЛ і приймають АРТ.