У перинатальному центрі Кіровоградщини 10,5% народжених дітей з'являються на світ передчасно. Їх називають "поспішайки". Торік народились 189 таких дітей, 22 з яких — вагою від пів кілограма до кілограма.
Про це Суспільному розповіла керівниця перинатального центру Тетяна Мітєва.
За її даними, усього у перинатальному центрі торік прийняли 1557 пологів, та народились 1570 дітей, були двійні.
"10,5% з цієї кількості – передчасні пологи. Тобто ті, які починаються з 22 до 37 тижня вагітності. По Україні ми ще не маємо відсотка за 2024 рік, та за попередні роки він коливався в межах 9-12%".
За майже три місяці цього року в перинатальному центрі передчасно народились 48 дітей.
"У 2012 році в Кіровоградській області відкрили перший в Україні перинатальний центр. Відтоді діти з вагою від 500 грамів підлягають обов’язковим реанімаційним заходам і мають шанси на якісне життя".
За словами лікарки, залежно від ваги, виходжування передчасно народжених дітей триває від одного до чотирьох місяців.

Дітей, які з'явилися на світ раніше своїх термінів, виходжують у відділенні реанімації та інтенсивної терапії новонароджених, розповіла лікарка-педіатр-неонатолог Туріне Омарова. Нині, з її слів, у відділенні перебувають шестеро "поспішайок". Найменша з них — Дарина, яка народилась 17 лютого з вагою 600 грамів. Нині дитина важить кілограм і сто грамів.

Виходжують та лікують дітей в кувезах – приладах, які підтримують температуру, вологість та рівень кисню для дитини. Зі слів Туріне Омарової, показники стану здоров'я відстежують цілодобово.
"Тут тепло, волого й темно, тобто умови, наближені до внутрішньоутробного перебування — такі, як у животі мами. Є температурний датчик, який регулює температуру тіла дитини, норма – це 36,6-37,5 градусів".

Кропивничанка Єлизавета Миколенко розповіла, що 29 березня виповниться рік її доньці Златі, яка народилася передчасно, на сьомому місяці вагітності.
"Донька з'явилась на світ на 28 тижні з вагою 640 грамів та зростом 32 сантиметри. Ми 2,5 місяці лежали у перинатальному центрі, дуже хвилювались, чи дитинка виживе".

Злату виписали з вагою два кілограми 300 грамів, сказала мама. Жодних проблем зі здоров'ям вона не має.
"До шести місяців ми стояли на обліку в окуліста та невролога, також щомісяця відвідуємо педіатра.
Донька, сказала, розвивається, нічим не відрізняється від інших. Єдине — вага менша, ніж у дітей її віку. Має бути 9-10 кілограмів, а важить сім.