У Кропивницькому після масованої дронової атаки в ніч на 20 березня господарі продовжують шукати зниклих собак та котів. У різних соціальних мережах кропивницьких спільнот кореспонденти Суспільного нарахували майже сотню оголошень про тварин, які зникли. Більшість повідомлень стосується собак, які втекли після вибухів.
Кропивничанин Віталій Понура живе на провулку Ковалівський. Російський дрон впав і згорів на його городі. Це сталося під час масованого обстрілу міста у ніч на 20 березня. Вибухом вибило вікна у будинку та розплавився металевий паркан, розповів чоловік.
"Була пожежа, з сусідами гасили. Дрони літали, дзижчали, а як затихали, одразу були вибухи. Ми трохи загасили і повтікали по сховищах. Багато тварин повтікало в людей".

Віталій Понура розповів, що під час обстрілу обвалився дах сараю, де ховався його гладкошерстий фокстер’єр Ерік. Від тоді чоловік шукає його.
"Він злякався вибухів і заховався в сарай, у нього там є місце, де він ховається від грому. Під піддонами сховався. І коли вибухнув дрон, він так перелякався, що вибіг з розірваних воріт".
Шукав Еріка під уламками паркану та будівлі, не знайшов.
"Думав чи живий, чи мертвий, хоч якогось знайти. Але не знайшов. Це член сім’ї. Шукаємо в соцмережах, всім знайомим сказали. Він зі мною їздив крізь, чи то на машині, чи на мопеді".

Під час вибухів собаку заспокоїти важко, розповів господар французького бульдога Сергій Власюк.
"Іноді навіть труситься від страху. Скоріше заспокоїти людей, бо він не розуміє, що відбувається у небі".

Кропивничанин Ігор Лоза сказав, що під час вибухів брав свого аляскинського маламута у сховище
"Останній раз він нічого не зрозумів, просто біля нас сидів, м’ячиком грався. Він до вибухів байдужий. Те, що тварини повтікали, ми знаємо, бо деякі дуже бояться".

Тварина, яка загубилася, не піде на контакт до незнайомої людини, сказала лікарка-ветеринар Галина Герасимова.
"Треба обережно підійти до неї, запропонувати можливо їжу, або воду. Ввійти до неї в довіру, бо вона може злякатися і втекти. Я б рекомендувала під час вибухів тварин, які живуть надворі, забирати в приміщення, щоб вони були разом з власником".
Зі слів лікарки, під час вибухів у тварин підвищується гормон стресу.
"Треба давати заспокійливі, щоб не було підвищеного відчуття страху, і тахікардії. Підвищення ритму серцебиття може призвести до летального випадку. Стрес є. З початком війни дуже багато досліджень робимо на кортизол – це гормон, який підвищується під час стресу. Верхня межа цього гормону 114, а зараз, останнє дослідження я робила на минулому тижні – 330 одиниць. Це у шпіца, який дуже стресує на ситуацію.
Радить, заспокійливі давати тваринам тільки після консультації ветеринара.