Перейти до основного змісту
Підозра у корупції. Працівницю міського управління освіти у Кропивницькому відпустили під особисте зобов'язання

Підозра у корупції. Працівницю міського управління освіти у Кропивницькому відпустили під особисте зобов'язання

Доповнено

21 березня у Кіровському районному суді Кропивницького обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язанняЗапобіжний захід, що полягає у покладенні на підозрюваного обов'язку виконувати покладені на нього слідчим суддею зобов'язання. Наприклад, прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю та не відлучатися з населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду. працівниці міського управляння освіти, яка є однією з п'яти підозрюваних у заволодінні бюджетними грошима в особливо великому розмірі та службовому підробленні. Вона попросила не показувати її обличчя та не вказувати ім’я та прізвище.

Про це повідомила Суспільному прокурорка Ірина Кучеренко.

Вона та прокурорка Маргарита Коваль просили про призначення підозрюваній запобіжного заходу – 608 тисяч гривень застави.

"На даний час зібрані докази, рапорти та повідомлення про виявлення кримінальних правопорушень, покази свідків у цьому кримінальному провадженні, висновки експертів та результати судово-екомномічних експертиз. Відповідно до них встановили, що за енергосервісними договорами були перераховані зайві бюджетні гроші. Зокрема, по ДНЗ №69 "Кристалик" сума становить один мільйон 172 тисячі 61 гривня, по ДНЗ №71 "Катеринка" – 573 тисячі 985 гривень, ДНЗ №61 "Гніздечко" – 510 тисяч 723 гривні та по "Гірничій гімназії" – 975 тисяч 289 гривень", – сказала Ірина Кучеренко.

Підозрювана працює в управлінні освіти з 2006 року, отримує зарплату 13-14 тисяч гривень. Своєї провини не визнає.

"Я нічого протиправного не зробила і своєї провини не визнаю. Я не збирала показники із закладів освіти, вони напряму звітували комунальному підприємству "Теплоенергетику", який після цього формував рахунки".

Адвокат підозрюваної Сергій Салюк просив про меншу суму застави або особисте зобов'язання.

"Сторона захисту заперечує проти задоволення поданого слідчим клопотання. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків. Серед документів, доказів якими сторона обвинувачення обґрунтовує зміст повідомленої підозри, не було посадової інструкції. При цьому вказано, що моя підзахисна не здійснювала контроль за дотриманням заходів енергосервісу. Тому тут виникає питання, а чи було в її посадовій інструкції здійснення контролю і чи не здійснювався він в реальності іншим структурним підрозділом".

Депутат міської ради Дмитро Терзов та ексчемпіон світу, а нині тренер та суддя з боксу Віктор Фесечко, сказали, що готові взяти підозрювану на поруки.

Суддя Леся Хаупшева ухвалила рішення про застосування до підозрюваної запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

"Покласти на неї наступні обов’язки: прибувати до слідчого, прокурора у кримінальному проваджені, до слідчого судді суду за першою вимогою. Не відлучатись за межі Кіровоградської області без дозволу слідчого прокурора або суду, повідомляти про зміну місяця свого проживання та місяця роботи".

Що відомо про підозру працівниці управляння освіти

Керівницю управління освіти Кропивницької міської ради, її підлеглу, а також співзасновника, директора та бухгалтера підприємства-підрядника підозрюють у заволодінні бюджетними грошима в особливо великому розмірі та службовому підробленні.

За інформацією речниці обласної прокуратури Олесі Панченко, слідчі встановили, що з жовтня 2019-го по червень 2024 року підозрювані вносили до офіційних документів неправдиві відомості, завищуючи показники досягнутого рівня фактичної економії та незаконно отримавши три мільйони 200 тисяч гривень бюджетних грошей.

За даними Нацполіції, керівники підрядних організацій штучно збільшували кількість днів в опалювальному періоді під час запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, пов'язаних з коронавірусом та дією воєнного стану, не зважаючи на закриття навчальних закладів. Відтак збільшувалась кількість спожитої енергії та сума виплат. Посадовці ж підписували офіційні документи з фіктивними даними.

Підозрюваних посадовиць міської ради не відсторонили від роботи, сказав керівник пресслужби ради Сергій Якунін. З його слів, відповідне рішення має ухвалити суд.

21 березня оберуть запобіжні заходи й решті підозрюваних.

Топ дня
Вибір редакції
На початок