Перейти до основного змісту
На Кіровоградщині з початку року сталося майже 400 пожеж. Яка відповідальність за підпал

На Кіровоградщині з початку року сталося майже 400 пожеж. Яка відповідальність за підпал

горить трава
Гасіння сухостою на Кіровоградщині. Березень 2025 року. ДСНС у Кіровоградській області

З початку року на території Кіровоградської області виникло 392 пожежі, 179 з них — у природних екосистемах. Це ліси, степи, луги. Вигоріло понад 87 гектарів. Минулого тижня рятувальники загасили 137 пожеж.

Про це під час брифінгу 12 березня розповів заступник начальника служби з надзвичайних ситуацій в області Василь Штогрін.

"Через загостренням ситуації з пожежами на території області проводимо посилені заходи з метою припинення підпалів. Рятувальники, поліцейські, лісівники, екологи формують робочі групи для виявлення паліїв на місці. Нині до адміністративної відповідальності притягнули десятеро людей".

Василь Штогрін навів приклад: 5 березня на території Світловодської громади Олександрійського району горів очерет на площі 20 гектарів, вогонь перекинувся на господарську будівлю. Гасили пожежу 12 рятувальників на трьох машинах.

"Згіднно із законодавством, за пожежну безпеку відповідає власник чи орендар земельної ділянки та керівник господарства. Власники земельних ділянок, що порушують або не виконують встановлені законодавством вимоги пожежної безпеки, несуть відповідальність відповідно до закону.

За самовільне випалювання рослин або її залишків на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг та залізниць, у парках та населених пунктах передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Штрафи за спалювання сухої трави

  • За самовільне спалювання рослинності або її залишків (стаття 77 з приміткою 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення) — штраф від 3060 до 12 тисяч 240 гривень. Якщо це посадовець, то сума варіюється від 15 тисяч 300 до 30 тисяч 600.
  • За знищення й пошкодження вогнем лісу або поля (стаття 245 Кримінального кодексу) — штраф від 91 тисяч 800 до 153 тисяч гривень та 2-5 років обмеження чи позбавлення волі.
  • Якщо ці дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки — 5-10 років позбавлення волі.

Відповідно до статті 113 Кримінального кодексу України вчинення підпалів під час воєнного стану прирівнюють до диверсії та карають позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна.

Топ дня
Вибір редакції
На початок