Інтерни-іноземці Донецького національного медичного університету, який через війну у квітні 2022 року переїхав у Кропивницький, вчать українську мову. Зокрема вірші Шевченка, пісні, традиції, культуру. Вважають, знати мову — це прояв поваги до країни, в якій живуть.
Завідувачка кафедри теоретичних дисциплін Олена Самойленко розповіла Суспільному, що для інтернів проводять заняття, присвячені українській культурі, або заняття українською мовою, присвячені культурі їхніх країн. Це Індія, Бангладеш, Пакистан, Кенія.
Шівані Сінг приїхала з Республіки Індія. Розповіла, що нині вчить термінологію, яка потрібна їй, як лікарці.
"Мені потрібна українська мова, щоб розмовляти з іншими людьми й практикуватись в лікарні. Я хотіла вивчати її раніше, але не знайшла підручника".
Щоб працювати після навчання в Україні, потрібно скласти іспит на знання української мови.
"Мова складна, є багато однакових слів. Я роблю багато помилок, звуки е, є, ї – для мене всі однакові".
До Дня народження українського поета, драматурга, художника та громадського діяча Тараса Шевченка, який відзначають 9 березня, дівчина вивчила вірш Кобзаря "Зацвіла в долині".
Акіб Шуаіб Рана — з Кувейту. Він вільно розмовляє англійською, так, сказав, хоче зняти й українську мову.
"Звук "щ" було найскладніше вимовити. Допомогла практика і вживання слова "борщ". Щоб тут, нам іноземцям, було жити легше, потрібно спілкуватись українською. А ще це прояв поваги до країни, в якій ми живемо".
Щоб краще вивчити українську мову, інтерни також спілкуються із пацієнтами, розповів асистент кафедри внутрішньої медицини Володимир Долинський. Українська мова потрібна їм для подальшого працевлаштування та життя, якщо вони вирішать залишитись в Україні.
"Мета, аби після інтернатури іноземці могли вільно говорити українською і влаштуватись тут на роботу. У них переважно викладання ведеться українською мовою з українськими термінами. Якщо є непорозуміння, тоді переходимо на англійську мову".
Абдікадір Каса Адам — із Республіки Кенія. Українську мову вчить п’ять років.
"В українській мові багато слів. Не легко вивчити. Слова складні".
Крім медичних термінів та віршів Тараса Шевченка, інтерни-іноземці вчать українські пісні. Зокрема співають "Ой у лузі червона калина".