Перейти до основного змісту
"Скарби, яким немає аналогів у світі". Жителька Кіровоградщини намагалась продати за безцінь рідкісні артефакти

"Скарби, яким немає аналогів у світі". Жителька Кіровоградщини намагалась продати за безцінь рідкісні артефакти

Жителька Кіровоградщини намагалась продати за безцінь рідкісні артефакти
Жителька Кіровоградщини намагалась продати за безцінь рідкісні артефакти. Нацполіція Києва

Жителька Кіровоградської області намагалась продати за безцінь на аукціоні рідкісні артефакти IV-V століття. Це фрагмент чоловічого браслета та золочене закiнчення ременю у виглядi голови хижого птаха iз вставкою з гранату.

Про це повідомили у Нацполіції Києва.

"Вказані прикраси були ознакою найвищого статусу часів Великого переселення народів й належали знаті варварських королівств. Нині об’єкти культурної спадщини світового значення, яких не має у жодному музеї світу, передадуть у Національний музей історії України", – йдеться в дописі .

Запобігти продажу археологічних знахідок, що мають виняткову історичну та культурну цінність, вдалось у взаємодії з працівниками музею. Вони на сайті для колекціонерів відслідкували оголошення про продаж рідкісних артефактів – фрагмент браслета та золочене закінчення ременя у вигляді голови хижого птаха із вставкою з гранату.

За словами дізнавача Шевченківського управління поліції Олександра Секрета, ці унікальні вироби датовані IV-V століттям та належали знаті варварських королівств в часи Великого переселення народів. Зокрема їх географія відноситься до Північної, Середньої та Східної Європи.

"Це справжні скарби, аналогів яким по теперішній час нема ніде у світі".

Поліцейські призначили мистецтвознавчу експертизу для підтвердження автентичності та культурної цінності вилучених виробів. Після її завершення артефакти передадуть у Національний музей історії України для їх подальшого зберігання та вивчення.

За даним фактом поліція розпочала кримінальне провадження за частиною першою статті 193 "Незаконне привласнення особою чужого майна скарбу, які мають особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність".

Санкція статті передбачає покарання – штраф від 1700 до 2550 тисяч гривень або громадськими роботами на строк до 240 годин, або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на той самий строк.

Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Топ дня
Вибір редакції
На початок