Перейти до основного змісту
"Повернемо героїв". У Кропивницькому відбулася акція на підтримку полонених та зниклих безвісти захисників

"Повернемо героїв". У Кропивницькому відбулася акція на підтримку полонених та зниклих безвісти захисників

Доповнено

8 грудня у Кропивницькому влаштували щотижневу акцію-нагадування "Не мовчи. Полон вбиває!" на підтримку зниклих безвісти й полонених військових. Її мета – нагадати суспільству про захисників, які третій рік перебувають у російській неволі.

Про це Суспільному розповіла учасниця акції кропивничанка Валентина Непоменко.

З її слів, о 12:00 на площі Героїв Майдану зібралися рідні та знайомі військовополонених і зниклих безвісти.

"Щоб нас бачила світова спільнота, щоб бачив весь світ, що є полонені 57, 56, 36, 25, 93, 95 бригад, "Азов". Ми всі разом виходимо на акції однією родиною. З 22 квітня 2022 року більшість наших хлопців, в тому числі й мій син, перебувають у полоні. Знаємо, що вони дуже худі, втратили по 30-40 кілограмів" своєї ваги.

Прапор 36-ої бригади із зображенням Євгенія Волощука тримав його батько Юрій Волощук. Разом з дружиною вони чекають з полону сина.

"Він потрапив у полон 12 квітня 2022 року під час виходу з заводу Ілліча, де перебуває і донині. Хлопці, яких звільнили у вересні, розповідали, де вони бачили нашу дитину, що він дуже схуд за цей час та хворіє. Ми чекаємо на нього кожен обмін, це як ніж в серце, коли його немає".

Кропивничанка Валентина Мельничук чекає з війни сина, який, з її слів, зник безвісти 17 місяців тому разом із шістьома побратимами 23 батальйону 56 бригади.

"Постійні дописи, листи у всі структури – "Червоний Хрест", ООН – не дають жодних результатів. Влада робить все можливе, але треба більше – змінювати механізми пошуків, евакуації тіл загиблих та пришвидшувати їхню ідентифікацію. Це повноваження влади, тому що багато тіл лежать в моргах, бо немає спеціалістів та обладнання. А усіх хлопців треба достойно поховати. Попри все я чекаю і навіть не розглядаю варіант, що мого сина немає в живих".

За підрахунками Суспільного, до акції на площі долучились 70 людей. Тривала вона півтори години.

Оборона Маріуполя

Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня 2022 року. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. Місто було захоплене росіянами у травні 2022 року.

16 травня 2022 року командир "Азову" Денис Прокопенко, який перебував на "Азовсталі", повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконано. Після цієї заяви ЗМІ повідомили, що з території заводу "Азовсталь" у Маріуполі виїхало 10 автобусів з українськими військовими.

Що відомо про звільнених оборонців "Азовсталі"

20 травня 2022 року, гарнізон, який утримував "Азовсталь" у захопленому РФ Маріуполі, отримав наказ — припинити оборону.

Президент Володимир Зеленський у червні 2022 року повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь", їхнім визволенням займається Головне управління розвідки Міноборони.

Україна 21 вересня 2022 року провела обмін полоненими. Він відбувся у Чернігівській області. Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових, з них 108 — бійці "Азову", зокрема і командири. В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

В обмін на п'ятьох командирів Україна передала РФ 55 людей.

Українські захисники Денис Прокопенко "Редіс", Сергій Волинський "Волина", Святослав "Калина" Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко за процедурою екстракції потрапили до Туреччини під протекторат президента Ердогана.

8 липня 2023 року стало відомо, що до України повертаються командири захисників "Азовсталі", які перебували у Туреччині після російського полону: Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко, Денис Шлега.

Топ дня

Вибір редакції

На початок