Перейти до основного змісту
Переховується в Москві. СБУ заочно оголосила підозру колишньому кропивничанину, який працює в Росії журналістом

Переховується в Москві. СБУ заочно оголосила підозру колишньому кропивничанину, який працює в Росії журналістом

Владислав Гулевич
Владислав Гулевич. СБУ

Служба безпеки України заочно повідомила про підозру колишньому жителеві Кіровоградської області Владиславу Гулевичу. До 2014 року він жив у місті Кропивницький, а потім виїхав до Москви. Нині він працює у російських пропагандистських виданнях журналістом.

Про це Суспільному розповіла речниця обласного управління Служби безпеки України Юлія Ткач.

За її словами, після початку повномасштабної війни чоловік публічно підтримав збройну агресію Росію й закликав до захоплення всієї території України.

"У своїх закликах він поставив під сумнів факт існування української державності та українського народу".

Як встановило слідство, нині Владислав Гулевич публікує статті у кремлівських інтернет-виданнях "Русская народная линия" та "Сегодня.ру". Також він є членом редколегії пропагандистського журналу Міністерства закордонних справ Росії "Международная жизнь". Там він займається підготовкою фейкових повідомлень, які спрямовані на штучну дискредитацію України на зовнішньополітичній арені.

Служба безпеки ініціювала експертизи, у тому числі лінгвістичні, які підтвердили факти інформаційно-підривної діяльності Владислава Гулевича проти України й в інтересах Росії.

Зібравши доказову базу, слідчі Служби безпеки заочно оголосили підозру Гулевичу за декількома статтями Кримінального кодексу України.

За статтею 111-1 (колабораційна діяльність) йому загрожує до 15 років з конфіскацією майна. За статтею 436-2 (виправдовування, визнання правомірною збройну агресію Росії проти України) — до восьми років з конфіскацією майна. За статтею 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань) — до восьми років.

"Тривають комплексні заходи для притягнення чоловіка до відповідальності за злочини перед Україною", — повідомила Юлія Ткач.

Згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Топ дня

Вибір редакції

На початок