Перейти до основного змісту
Зарплата, пенсія, більше мільйона гривень готівкою. Що задекларував керівник Кіровоградського обласного МСЕК

Зарплата, пенсія, більше мільйона гривень готівкою. Що задекларував керівник Кіровоградського обласного МСЕК

Отримує заробітну плату та пенсію, має заощадження у готівці та на банківських рахунках. Це дані з декларації про доходи за 2023 рік головного лікаря Кіровоградського обласного бюро медико-соціальної експертизи Володимира Бондаря.

Щорічне декларування доходів ― обов’язкове для працівників деяких сфер. Зокрема, це роблять і керівники медико-соціальних експертних комісій. За попередній рік потрібно прозвітувати до 31 березня. На кінець жовтня у вільному доступі є декларації про доходи та майновий стан за 2023 рік.

Доходи та заощадження

За основним місцем роботи у бюро медико-соціальної експертизи Володимир Бондарь отримав за рік 329,7 тисяч гривень заробітної плати. Ще він задекларував 99,4 тисяч гривень пенсії.

Разом з дружиною зберігають у банках – 96,4 тисячі гривень. Крім цього, мають 1,3 мільйона готівкою та 33 тисячі американських доларів.

Земельні ділянки та нерухомість

Володимир Бондарь задекларував квартиру площею 105,9 м2, гараж (57,3 м2) і земельну ділянку 34 м2 у Кропивницькому. Житловий будинок (108,16 м2), земельні ділянки 2500 м2 та 682 м2 у Компаніївській громаді.

Інформації про наявність транспорту у декларації немає.

Що відомо про скандал із МСЕК в Україні

Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Темою були розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалило низку рішень, зокрема цифровізацію, ліквідування МСЕК до кінця року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців.

МОЗ України розпочало перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності чоловікам віком від 18 до 60 років, прийнятих під час воєнного стану. Переглянуто понад 90 тисяч справ і розпочато співпрацю з правоохоронними органами, що призвело до затримань і вручення підозр, але цих результатів недостатньо.

В результаті, звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ, інших пов'язаних інститутів і співробітників, які відповідали за цей напрям.

Генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку. Це сталося на тлі розслідувань у зв’язку з поширенням інформації про те, що 50 прокурорів Хмельницької області незаконно отримали статус інвалідності.

Кабінет міністрів дозволив Міністерству охорони здоров'я покласти права та обов'язки Центральної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.

Топ дня

Вибір редакції

На початок