У Кіровоградській області за порушення законодавства в рекламній сфері підприємців оштрафували майже на 190 тисяч гривень. За дев'ять місяців 2024 року працівники Держпродспоживслужби перевірили 615 рекламоносіїв.
Про це Суспільному розповіла речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко.
На дотримання законодавства перевіряли зовнішню Реклама, розміщена на вулицях.рекламу, внутрішнюРеклама, що розміщується всередині будинків, споруд, у тому числі в кінотеатрах і театрах., на телебаченні й радіо та транспорті. Зокрема рекламу алкогольних напоїв, лікарських препаратів та дотриманням антитютюнового законодавства, застосування вогнепальної зброї у рекламі, сказала Наталія Шевченко.
За результатами перевірок на підприємців виписали 92 штрафи на загальну суму 186 тисяч 399 гривень.
"У деяких підприємців були по одному порушенню, у деяких два-три. 54 штрафи на суму 111 тисяч 728 гривень підприємці добровільно сплатили до державного бюджету".
Найбільша кількість порушень стосувались:
- використання в рекламі недержавної мови;
- рекламування з порушеннями медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування та реабілітації;
- зовнішньої реклами алкогольних напоїв, торговельних марок, під якими випускаються алкогольні напої;
- реклами тютюнових виробів, електронних сигарет;
- реклами дитячого харчування.
Що відомо
- Законодавством забороняється будь-яка реклама та стимулювання продажу тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.
- Забороняється реклама з використанням зображень справжньої або іграшкової вогнепальної зброї, вибухових пристроїв, крім соціальної реклами.
- У рекламі лікарських засобів, медичних виробів та методів профілактики забороняється участь лікарів та інших медичних працівників, зовнішній вигляд яких імітує зовнішній вигляд лікарів.
- Забороняється реклама алкогольних напоїв, торговельних марок, під якими випускаються алкогольні напої, засобами зовнішньої реклами.
Сума штрафу за порушення законодавства про рекламу формується виходячи із її вартості в розрахунку п'ятикратної вартості розповсюдженої реклами. Така вартість визначається виходячи з договірної, контрактної вартості реклами. Окремо встановлені штрафи за рекламування тютюнових виробів – штраф у розмірі тридцять тисяч гривень, а в разі повторного протягом року вчинення таких порушень – п’ятдесят тисяч гривень за кожен факт реклами на окремому рекламному носії або кожний окремий захід з метою стимулювання продажу тютюнових виробів, сказала Наталія Шевченко.