Алея пам’яті, гроші на ЗСУ, допомога рідним. Як Новоукраїнська громада на Кіровоградщині вшановує військових

Алея пам’яті, гроші на ЗСУ, допомога рідним. Як Новоукраїнська громада на Кіровоградщині вшановує військових

Алею пам’яті Героїв Новоукраїнської громади
Алея пам’яті Героїв Новоукраїнської громади. Facebook/Олександр Корінний

За понад два роки у Новоукраїнській громаді Кіровоградської області працівники виконкому зібрали два мільйони гривень на потреби Збройних сил України. У березні 2022 року колектив вирішив щомісяця віддавати свій одноденний заробіток на допомогу рідним загиблих військових.

Про це Суспільному розповів міський голова Новоукраїнки Олександр Корінний.

За його словами, загиблі є в кожному старостинському окрузі громади.

"З цих грошей ми віддаємо п’ять тисяч гривень родині, у який гине військовий, щоб підтримати її. Окремо міська рада бере на себе організацію поховання, оплачує обіди, інші витрати. На це з бюджету громади для кожної родини ми виділяємо 25 тисяч гривень. Ті ж 30 тисяч, що дає обласний бюджет, ми радимо родинам витрачати на пам’ятники", — розповів міський голова.

За словами Олександра Корінного, за гроші, які зібрали працівники виконкому, також допомагають армії. Купують машини, генератори, РЕБи.Засоби радіоелектронної боротьби. Ними збивають з курсу й садять "шахеди"

"Багато хлопців з громади служить, але закон про підтримку ЗСУ досі не підписаний. Це означає, що в межах закону можна перераховувати тільки субвенцію. Але це треба чекати, поки військові ці гроші використають. Не завжди такий варіант підходить. Тому коли люди приходять, швидко реагуємо на звернення. У нас майже не буває тижня, щоб ми щось не купили".

До допомоги армії доєднуються місцеві медики, школи, дитсадки, інші колективи. Якщо додати їхню підтримку й благодійні заходи, то за роки повномасштабної війни громада зібрала чотири мільйони гривень.

У День пам'яті захисників України, 29 серпня, відкрили Алею пам’яті Героїв Новоукраїнської громади. Так вшанували пам'ять пів сотні земляків. Семеро з них загинули до 24 лютого 2022 року. Інші військові — за два з половиною роки повномасштабної війни.

"Першим з громади під час війни загинув підполковник Володимир Мамадалієв в липні 2014 року. Він з міста Новоукраїнка. Уже після повномасштабного вторгнення перший загиблий був з села Фурманівка. Це Сергій Браниш. Вони під Києвом стояли, і був обстріл градами. І, на жаль, пів сотні людей — це не всі. 31 серпня ми ховаємо Володимира Паська із села Захарівка".

Алею пам’яті облаштували в центрі Новоукраїнки. Там є прапори України й громади, тризуб, зелень, лавки, камери спостереження, гранітні полички для квітів біля кожного портрету. Вночі алею підсвічують.

Алея пам’яті й гроші на ЗСУ. Як у громаді на Кіровоградщині вшановують і підтримують військових та їхні родини
Алея пам’яті в місті Новоукраїнка. Facebook/Олександр Корінний

Алея пам’яті й гроші на ЗСУ. Як у громаді на Кіровоградщині вшановують і підтримують військових та їхні родини
Алея пам’яті. Facebook/Олександр Корінний

Алея пам’яті й гроші на ЗСУ. Як у громаді на Кіровоградщині вшановують і підтримують військових та їхні родини
Жителі громади на Алеї пам’яті героїв Новоукраїнської громади. Facebook/Олександр Корінний

Алея пам’яті й гроші на ЗСУ. Як у громаді на Кіровоградщині вшановують і підтримують військових та їхні родини
Під час відкриття Алеї пам’яті в Новоукраїнці. Facebook/Олександр Корінний

Місце для алеї, її назву й вигляд погоджували з родинами загиблих. За словами Олександра Корінного, на все витратили до 300 тисяч гривень з бюджету громади. Більшість робіт виконало місцеве комунальне підприємство. Окремо працівники виконкому за власні гроші (6,5 тисяч гривень) купили самшит у лісництві для Алеї пам’яті.

У виконавчому комітеті працюють 14 людей, чиї родичі на війні. Торік до Дня захисників і захисниць працівники виконкому зібрали 70 тисяч гривень й купили те, що замовляли ці військові — тепловізор, генератор, запчастини до машин, гуму для машин. Про все витрачене міська рада звітує в соцмережах.

"До прикладу, ми нещодавно купили по три РЕБи — кожен по 100 тисяч. Хлопці приїжджали на Алею пам'яті й показували фотографії, де вони посадили п'ять чи сім російських дронів. Вони їх привезли до нас в Новоукраїнку. У нас тут є місцевий майстер, який їх перепрошив. І тепер уже наші хлопці запустили ці дрони назад на ту сторону. А посадили їх саме нашими РЕБами. І ще один РЕБ плануємо передати найближчим часом".

За словами Олександра Корінного, перед входом в Алеї пам’яті планують встановити прапори бригад, де служили військові.

На початок