Нові сорти зернових культур та технології обробітку в умовах посухи презентували на міжнародному "Дні поля". Він відбувся на науково-інноваційному полігоні Інституту сільського господарства біля села Созонівка Кропивницького району. Зібрались 200 аграріїв, науковців і виробників сільгосптехніки з Черкаської, Полтавської, Дніпропетровської, Кіровоградської областей та Туреччини.
Про це Суспільному розповіла керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.
Які сорти зернових культур краще вирощувати та які технології використовувати під час посухи, учасникам міжнародного "Дня поля" пояснювали науковці Інституту сільського господарства з Кіровоградщини. Заступник директора Віталій Іщенко розповідав про вирощування сої – культури, посухостійкої на початку росту. Він радить аграріям сіяти більш пізні сорти "Камея" та "Феєрія" селекції інституту.
"Навіть в умовах жорсткої посухи та відсутності дощів протягом тривалого періоду вони стоять зелені, сформували боби та насіння у бобах, відбувається повноцінний налив. Тобто дані сорти є високопродуктивними і досить технологічними у плані виробництва".
Розробник електронних сівалок, переселенець з Луганська Сергій Ростовський показав розробки, які дозволять мінімізувати втрати аграріїв під час посівної і розраховувати на рентабельність зернових.
"Якщо точніше налаштовувати сівалку, то можна на 20-30% занизити ту норму висіву, яку зараз встановлюють аграрії. Для цього треба висівні системи, які це можуть зробити. В даному випадку – це електронна висівна система".
Менеджер аграрної компанії з Туреччини Северин Йилмаз презентував гібридні сорти соняшника, вирощені в його країні.
"У цьому році у Туреччині також велика посуха, у нас не було дощів. Для прикладу гібрид АГР07 – він більш підходить для оптимальних погодних умов, не таких, як цьогоріч. А от АГР05 – для посушливих погодних умов".
На "День поля" зібрались 200 аграріїв та науковців з чотирьох областей України і Туреччини, розповіла керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.
"Ми бачимо техніку, презентацію нових сортів, обмін досвідом. Під час весняно-польових робіт і літнього сезону на території Кропивницького району випало 35% до норми опадів. В окремих місцях навіть у двометровому шарі ґрунту спостерігається дефіцити вологи".
Вважає, такий обмін досвідом допоможе аграріям уникнути втрат врожаю під час посухи.