"На фронті більше почав цінувати життя, особливо беззахисних". Військовий з Кропивницького шукає господарів цуценятам

"На фронті більше почав цінувати життя, особливо беззахисних". Військовий з Кропивницького шукає господарів цуценятам

Ексклюзивно
Шукають родину для трьох цуценят
Шукають родину для трьох цуценят. Військовий з позивним "Хмурий"

Військовий з Кіровоградщини з позивним "Хмурий" шукає родину для трьох місячних цуценят. Суспільному розповів, тварин підкинули до будинку, де чоловік мешкає.

Військовослужбовець пішов захищати Україну у 2022 році. Після поранення не зміг виконувати бойові завдання. Нині служить у Кіровоградській області.

"Я завжди любив тварин, піклувався про них. А коли побував на фронті, ще більше почав цінувати життя, особливо, якщо це життя беззахисних. Тому ми не змогли відвернутися від цих малюків. Нині немає можливості про них піклуватися, тому шукаємо їм домівки".

Як розповів військовий, тварин підкинули два тижні тому.

"Повернувшись з чергування до будинку, яку ми орендуємо, побратим показав трьох цуценят. Двоє чорненькі і одне коричневе. На той час їм було приблизно три тижні. Вони були не дуже в доброму стані, налякані, голодні, на спинці одного мухи вже повідкладали личинки".

Розповів, що тварин потрібно було погодувати, а харчів для цуценят не мали.

"Їх треба було годувати через шприц. Ми купили суміш для немовлят і по черзі з побратимом їх годували. Тваринок ми обробили, повичісували. Вони потрохи почали звикати до нового місця проживання. Вже були не такі налякані, як спочатку".

За словами військового, цілодобово опікуватися цуценятами не можуть, оскільки на службі.

"На території будинку є дорослі собаки, які цих цуценят не прийняли. Вони постійно відганяли маленьких від мисок, коли їм насипали їсти, гарчали на них. Одного разу, повернувшись з чергування, ми побачили травму на мордочці в одного цуценяти. Я одразу відніс його до ветлікаря, він тваринку прооперував, але око песик втратив. Для нас, як для військових, лікар операцію зробив безплатно".

Нині стан цуценят хороший. Вони їдять самостійно, але ще досить малі та потребують догляду. Їм шукають господарів. Це не перший його досвід у догляді за покинутими тваринами, розповів військовий.

"Ще до поранення, коли я виконував бойові завдання на півдні України, у 2022 році, нам підкинули двох кошенят. Ми ними піклувалися. Потім знайшли волонтерів, які допомогли цих котів прилаштувати у родини. Нині це вже дорослий кіт та кішка".

Військовий звернувся до знам'янського притулку для тварин "Дай лапу", щоб допомогли знайти господарів цуценятам. Директорка Богдана Стоян розповіла, побачивши фотографії не змогла відмовити військовому.

"У нас всього чотири вольєри, один не дороблений, нині приймати тварин немає куди. Але коли військовий мені скинув фотографію цуциків, я не змогла йому відмовити. Ми їх візьмемо. Розмістимо у будинку, який облаштований для хворих тварин".

За її словами, до притулку постійно звертаються з проханням прилаштувати тварин військові або їхні родичі.

"Ми часто приймаємо евакуйованих тварин. Найбільше з Донецького напрямку. Перших прихистили у червні. За місяць господарів знайшли п’ятьом котам-переселенцям".

Розповіла, собак і котів стерилізують, лікують, надають першу медичну допомогу та прилаштовують у родини. Скільки тварин у притулку, з міркувань безпеки не називає. Їх, сказала, утримують за гроші благодійників та за власні.

"Більше котів ніж собак, у липні трохи роздали собак. Коти у притулку є різних порід та забарвлення, дорослі й маленькі. Раніше великий попит був на висловухих, навіть черга була".

У липні прилаштували майже 30 тварин, у червні — сім. Усім підопічним притулку шукають родини.

На початок