Рада схвалила закон про заборону релігійних установ, пов’язаних з РФ. Як голосували депутати від Кіровоградщини

Рада схвалила закон про заборону релігійних установ, пов’язаних з РФ. Як голосували депутати від Кіровоградщини

20 серпня Верховна рада України схвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про регулювання діяльності релігійних організацій. Згідно з ним російська церква має припинити свою діяльність в Україні. Проєкт закону схвалили 265 голосами, 29 парламентарів проголосували проти ухвалення, четверо – утрималися, 24 – не голосували. Суспільне дізнавалось, як голосували депутати-представники Кіровоградської області.

Повністю результати поіменного голосування за законопроєкт №8371 (про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій) можна переглянути тут.

Підтримали законопроєкт представники фракції "Слуга народу" Олександр Дануца, Ігор Мурдій, Юрій Кузбит та позафракційний депутат Олесь Довгий.

Олег Воронько з депутатської групи "Відновлення України" утримався, а Олег Тарасов з фракції політичної партії "Слуга народу" та Богдан Торохтій з депутатської групи "Партія "За майбутнє" були відсутні під час парламентського засідання.

Рада схвалила закон про заборону релігійних установ, пов’язаних з РФ. Як голосували депутати від Кіровоградщини
Як депутати від Кіровоградщини голосували за закон про заборону релігійних установ, пов’язаних з РФ. Суспільне Кропивницький

Що передбачає ухвалений закон

Закон про регулювання діяльності релігійних організацій має унеможливити діяльність церков, які керуються державою, яка здійснює агресію проти України, тобто РФ.

Релігійні організації, які підозрюються в співпраці з Російською православною церквою, буде перевіряти відповідна експертна комісія. Її має створити Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Якщо комісія зафіксує порушення, ДЕСС видасть припис церкві на виправлення ситуації.

Раніше, в ефірі телемарафону, спікер парламенту Руслан Стефанчук розповів, що релігійним організаціям після рішення комісії дадуть 9 місяців, щоб порвати зв'язки з Росією. Якщо зв'язки з країною-агресором не будуть припинені, ДЕСС подасть на цю конкретну юридичну особу позов до суду, який і матиме право ухвалити рішення про заборону.

На початок