У Кіровоградській області запрацював перший офіс "Зроблено в Україні". В Україні – це 23-й. Офіс має мету надавати підприємцям, діючим та майбутнім, консультації з написання грантових проєктів. Кіровоградщині на ці проєкти з держбюджету передбачили цьогоріч 850 мільйонів гривень.
Про це Суспільному розповіла міністерка економіки Юлія Свириденко.
У кропивницькому офісі "Зроблено в Україні" працюватимуть дві консультантки, які допомагатимуть підприємцям створювати бізнес-плани. У разі перемоги у конкурсі, вони зможуть отримати грант на розвиток бізнесу від держави, пояснила консультантка Олександра Бугровенко.
"Ми будемо надавати консультації малому бізнесу та мікробізнесу. Перша сума, яку можна отримати – це від 50 до 75 тисяч гривень. Після того, як людина зареєструється фізичною особою-підприємцем – отримає 250 тисяч. Це за умови, що буде створено два робочих місця".
Кропивничанин Сергій Баранов має мережу медичних кабінетів. Він хоче отримати грант на нове медобладнання.
"Я планую отримати грант у розмірі 250 тисяч гривень та витратити його на купівлю медичного обладнання. Вважаю, що у такий скрутний час державі потрібно допомагати своїми податками".
Про такі проєкти як "Зроблено в Україні" потрібно більше інформації для покупців, вважає власниця бренду одягу Тетяна Лугинець. Людям треба пояснювати, чому необхідно підтримувати українського виробника,
"За підтримку українського виробника я готова заплатити більше. Але, мабуть, 80%, а може й навіть більше наших людей – ні. Їм дешевше купити китайські товари, з якими конкурувати дуже важко".
Відкриттям таких офісів хочуть стимулювати українське виробництво під час війни, каже міністерка економіки Юлія Свириденко.
"Сьогодні відбулась зустріч з бізнесом за участю президента, де обговорювали політику "Зроблено в Україні". Ми оголосили суму – це 850 мільйонів гривень для Кіровоградської області. Для того, щоб знати, як отримати ці гроші, відкрили перший офіс у Кропивницькому. Також в Україні діє програма доступні кредити "5-7-9%", гранти на переробку, мікрогранти, кешбек на сільгосптехніку, індустріальні парки".
За інформацією керівниці держслужби зайнятості Юлії Жовтяк, цей офіс 23-й в Україні
"До кінця року ми запланували відкрити 80 офісів. Зараз дуже багато є міжнародних грантів і не лише на створення бізнесу, але й на навчання, у тому числі і для жінок".
На Кіровоградщині такі офіси ще відкриють в Олександрії та Новоукраїнці.