У Кіровоградській області в селі Сабатинівка Благовіщенської громади Голованівського району зустріли звільненого з російського полону захисника Григорія Сироватку.
Про це Суспільному розповіла староста села Сабатинівка Оксана Кравчук.
Григорію Сироватці – 25 років. Він захищав Україну у Донецькій та Луганській областях. Потрапив у полон понад два роки тому.
Повернувся в Україну під час обміну полоненими, який відбувся 25 червня цього року. Понад місяць проходив реабілітацію.
Зі слів Оксани Кравчук, чоловік служить у Нацгвардії за контрактом з 2019 року. У травні 2022-го потрапив у російський полон з "Азовсталі".
"Його батьки померли у 2020 році. Він ще має десятеро братів та сестер. Усі вони живуть у Сабатинівці, лише одна сестра на Одещині. Має більше 30 племінників. Свою сім’ю поки не стврив. Він був дуже зворушений нашою зустріччю, на яку прийшли майже 100 односельців. Був коровай, звучав гімн України. Сестра замовила прапор з його світлиною. Григорій перебуватиме ще два тижні у відпустці і потім повертається на фронт".
Раніше Суспільне розповідало про повернення 22-річного Володимира Шевченка — жителя села Наливайка Голованівської громади. У полон потрапив під час оборони Маріуполя. Пробув там понад два роки.
Також звільнили Володимира Сурмая з села Верхньоінгульське Кетрисанівської громади. Він перебував у полоні понад два роки, є захисником Маріуполя.
І з неволі повернули Олександра Сиротюка села Гарманівка Компаніївської громади. 13 жовтня йому має виповнитися 24 роки.
За інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, 25 червня в рамках обміну військовополоненими повернулися:
- 32 нацгвардійці
- 18 прикордонників
- 17 представників Військово-морських Сил
- 15 бійців ЗСУ
- 8 тероборонівців
Серед них повернули 59 оборонців Маріуполя, 52 з яких вийшли з "Азовсталі". Також повернулися 5 бійців НГУ, які на початку вторгнення вартували на ЧАЕС.
Це вже 53-й обмін військовополоненими з початку повномасштабного вторгнення РФ, зазначив Лубінець. Всього на сьогодні вдалося повернути 3300 українців.