У селі Веселий Кут Дмитрівської громади Кропивницького району Кіровоградської області облаштовують "Клуб активного довголіття". Це напрямок проєкту "Гуманітарне реагування". Його реалізують за фінансової підтримки Швейцарського Червоного Хреста й Кіровоградської обласної організації Червоного Хреста України.
Про це Суспільному розповіла начальниця відділу культури і туризму Дмитрівської сільської ради Лідія Міркотан.
За її словами, село Веселий Кут — найвіддаленіше в громаді. Там нині живуть менш ніж сто людей. Проєкт запропонували представники українського й Швейцарського Червоного Хреста, коли відвідували громаду. Вони мають соціальних помічників у селах і приїхали подивитися на їхню роботу.
"І це була їхня ініціатива — створити такий клуб у віддаленому селі. Нам запропонували зробити місце, щоб люди могли тут збиратися, спілкуватися й займатися всякими активностями. Ми, звичайно, скористалися такою можливістю й написали проєкт", — розповіла Лідія Міркотан.
Клуб активного довголіття діятиме на базі сільського клубу. Для цього громада нині готує одну з кімнат будівлі. Саме в цьому приміщенні місцеві жителі й так найбільше збираються. Тут люди чекають приїзду пошти й магазину раз на місяць, збирають продукти для армії, дивляться виїзні концерти. До прикладу, Дмитрівський будинок культури їздив у Веселий Кут до Дня матері й показував благодійний концерт. Тоді люди в селі зібрали понад три тисячі гривень, й громада перерахувала їх у село Цибулеве, на придбання матеріалів для маскувальних сіток.
На облаштування клубу донори виділили 300 тисяч гривень. Для зручності договір розділили на дві частини.
"Перша частина — це встановлення вікон, опалення, косметичний ремонт кімнати й полагодження частини даху на будівлі. На це все витратили 180 тисяч гривень Червоного Хреста. Сам ремонт люди робили своїми силами", — розповіла Лідія Міркотан.
Тепер за решту суми (120 тисяч гривень) Червоний Хрест має купити меблі й обладнання — ноутбук і принтер. За словами Лідії Міркотан, після відкриття клубу тут продовжать виїзні концерти та інші зустрічі, які відбувалися до цього. Також людям пропонуватимуть нові можливості.
"Наприклад, це будуть майстеркласи, навчання комп’ютерній грамотності. Люди також зможуть збиратися за своїми інтересами. У цьому селі є діти й молодь, але найбільше людей старшого віку. І якраз мета цього проєкту — це підтримати їх, їхню активну позицію, організувати дозвілля, допомогти реалізуватися, адаптуватися до змін, освоїти якісь нові навички", — розповіла Лідія Міркотан.
Відкрити клуб планують до кінця серпня.