"Це унікальна їжа для немовлят, яку не відтворить жодна суміш": кропивницька лікарка про грудне вигодовування

"Це унікальна їжа для немовлят, яку не відтворить жодна суміш": кропивницька лікарка про грудне вигодовування

Ексклюзивно

Кропивницький долучився до Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування. У місцевому пологовому будинку працює школа відповідального батьківства. Нині з 23 новонароджених дітей двоє немовлят на штучному вигодовуванні за медичними протипоказами.

Про це розповіла Суспільному акушерка-гінеколог пологового будинку Тамара Грач.

1 серпня 1990 року ухвалили Декларацію про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Її підписали 32 країни й 10 агентств ЮНІСЕФ. Мета Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування – розповідати жінкам про користь такого годування для дітей.

За словами Тамари Грач, у 2007 році в пологовому будинку ввели сумісне перебування матері й дитини.

"Щоб з моменту народження дитинка була разом із матір’ю і мати годувала дитину на її вимогу".

Лікарка назвала протипоказання для грудного вигодовування — це ВІЛ-інфікована жінка.

"Хоча ВІЛ-інфіковані використовують антиретровірусну терапію, в Україні рекомендують всіма протоколами — штучне вигодовування. Жінки про це знають, бо попередньо проходять консультацію в СНІД-центрі".
Грудне вигодовування. Ілюстративне
У Кропивницькому пологовому будинку працює школа відповідального батьківства. Ілюстративне. Суспільне Кропивницький

Грудне вигодовування важливе не лише для здоров'я дитини та матері, але й для зміцнення їхньої взаємодії, сказала лікарка акушер-гінеколог Анна Зеленьова.

"У минулому, грудне вигодовування трошки зійшло на ні, тому що була дуже велика пропаганда сумішей і через це ми маємо зараз дуже активно говорити про грудне вигодовування".

За її словами, Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує годувати грудним молоком дітей до двох років.

"Але за бажанням жінки можна і довше годувати, якщо мама має ресурси і бачить в цьому потребу і дитина не проти. Зараз є багато іноземних праць, які радять і до троьх, і до чотирьох років годувати. Молоко не стає пусте, синє, молоко має нормальний склад і після року".

Зі слів лікарки, грудне молоко матері – це унікальна їжа для новонароджених, яку не відтворить жодна суміш.

"Жіноче молоко кожної жінки адаптоване для її дитини. Під час годування дитина дає мамі інформацію, жіноче тіло обробляє цю інформацію і видає через молоко ті всі необхідні мікроелементи, імуноглобуліни".

Грудне вигодовування захищає немовля від інфекційних захворювань та забезпечує імунітет, сказала лікарка акушер-гінеколог.

"Діти зростають на грудному молоці набагато краще, ніж на суміші, вони хворіють менше, в молоці є всі мікроелементи, які потрібні дитині".

Жінці, яка годує дитину радить, вживати ту їжу, що їла під час вагітності. Не можна вживати алкоголь й курити.

За словами лікарки, для жінки годувати дитину — це профілактика онкопатологій.

"Всесвітня організація охорони здоров'я видала надзвичайно важливий документ стосовно профілактики раку молочної залози. Там рекомендують для жінок найвищий ступінь від раку молочної залози – це годування грудьми протягом шести років. Це означає, що не до шести років одну дитину, а трьох дітей по два роки, або двох по три роки".

Породілля Єлизавета Вака розповіла, що сина планує годувати грудним молоком не менш як рік.

"Коли годую сина, то відчуваю ніжний магічний момент, що він так дуже-дуже близько, дуже тісний контакт".

У кропивницькому половому будинку 97% породіль надають перевагу грудному вигодовуванню, сказала акушерка-гінеколог Тамара Грач.

На початок