Кожен четвертий ув’язнений з Кіровоградщини мобілізувався до лав Збройних сили України

Кожен четвертий ув’язнений з Кіровоградщини мобілізувався до лав Збройних сили України

У Кіровоградській області 205 ув’язнених звільнили з установ виконання покарань для проходження військової служби за контрактом. Ще десятьох звільнять, коли відповідні ухвали суду наберуть чинності.

Про це йдеться у відповіді начальника департаменту з питань виконання покарань полковнику внутрішньої служби Міністерства юстиції України Сергія Гречанюка на інформаційний запит Суспільного.

За його інформацією, усього на 24 липня в установах виконання покарань у Кіровоградській області відбувають покарання понад 800 засуджених. Тих, хто висловив бажання бути мобілізованим, звільнили відповідно до статті 81 Кримінального кодексу України "Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання" на підставі відповідних рішень суду та передали територіальним органам Національної гвардії України.

Загалом у Збройних силах України служать майже чотири тисячі звільнених в'язнів, які підписали контракт. Серед них є загиблі та поранені. Про це в коментарі "Українській правді" заявив секретар комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони й розвідки Роман Костенко.

Закон про мобілізацію засуджених

Ув'язнені, які висловлять бажання бути мобілізованими, зможуть піти служити після рішення суду та проходження ВЛК. Але до завершення їхнього терміну покарання має бути не більше трьох років. Для цього парламент 8 травня ухвалив відповідний законопроєкт.

Не можуть бути мобілізовані ув'язнені за злочини:

  • проти основ національної безпеки України;
  • умисне вбивство двох або більше осіб, або поєднане зі зґвалтуванням;
  • сексуальне насильство (статті 152-156/1 Кримінального кодексу України);
  • засуджені за тероризм, за частиною четвертою статті 286/1 Кримінального кодексу України (ДТП в стані сп'яніння із загиблими), якщо такі судимості не погашені або не зняті в установленому законом порядку;
  • ті, хто посягав на життя правоохоронців;
  • ті, хто вчинив особливо тяжкі корупційні порушення;
  • ті, хто займав особливо відповідальне становище незалежно від статті злочину (міністри, депутати, їх заступники та помічники тощо).

На початок