На пляжі в селі Катеринівка Кропивницького району Кіровоградської області рятувальники організували для відпочивальників майстерклас з порятунку потопельника та навчання з надання першої невідкладної допомоги при зупинці дихання.
Про це Суспільному розповіла речниця служби надзвичайних ситуацій Оксана Мачак.
"Насправді людина тоне тихо й дуже-дуже швидко, та багато хто думає, що утоплення супроводжується гучними звуками, криками та активними рухами".
Водолаз Володимир Віднічук пояснив, як правильно рятувати людину, яка тоне, з води.
"Рятувати людину дуже непросто. Підпливати до неї треба тільки ззаду. Спереду не можна, тому що людина, яка тоне, за нас схопиться і тягтиме за собою, притопить".
Як правильно рятувати потопаючого, вчили відпочивальників на пляжі в селі Катеринівка. Суспільне Кропивницький
Після того, як людину винесли з води, треба якнайшвидше виконати серцево-легеневу реанімацію, сказав інструктор Товариства Червоного Хреста Валерій Пузир.
"Якщо людина перебувала під водою до чотирьох хвилин, є дуже великі шанси швидко врятувати її. Були випадки, коли рятували людей, які 20 хвилин були під водою. Все залежить від людини, яка виконує рятувальні дії. У тим, кому надають серцево-легеневу реанімацію до приїзду швидкої, відсоток виживання становить майже 85, а в тих, кому не надають цю допомогу, відсоток виживання — майже 37".
Пляж в селі Катеринівка. Суспільне Кропивницький
Речниця служби з надзвичайних ситуацій нагадала відпочивальникам правила безпеки й поводження на воді: купатися тверезим, не залишати без нагляду дітей та відпочивати на офіційних пляжах. З її слів, цього року в області їх п'ять.
"На пляжах має бути обстежене й очищене дно водойми, пляжі мають бути обладнані рятувальними постами, де перебуватимуть матроси-рятувальники. Рятувальні пости мають бути обладнані усім необхідним для порятунку людей".
За даними речниці, з початку року на Кіровоградщині потонули 27 людей, торік за такий самий період – 23.
Читати ще