З якими складнощами стикаються незрячі на вулицях та у громадському транспорті Кропивницького

З якими складнощами стикаються незрячі на вулицях та у громадському транспорті Кропивницького

З якими складнощами стикаються незрячі на вулицях та у громадському транспорті Кропивницького
. Суспільне: Кропивницький

Відсутність тактильної плитки, звукових світлофорів, озвучення зупинок у маршрутках – з такими труднощами найчастіше стикаються незрячі, коли їздять та ходять кропивницькими вулицями. Розповіла Суспільному місцева жителька Наталія Севастьянова, яка має порушення зору. У Міжнародний день незрячих показала, як добирається з дому в центр міста.

Незряча Наталія Севастьянова розповідає, на пішохідному переході на вулиці Полтавська, відсутня тактильна плитка, і жінка не може зрозуміти, де знаходиться перехід. “Йшла до зупинки, дуже багато листя, не зрозумієш, чи ти на газоні, чи на асфальті, чи де ти знаходишся. Дуже важко зорієнтуватися”.

Говорить, у місті дуже незручно знайти місце, де можна перейти вулицю. “Знайти місце, де зупиняється громадський транспорт, так само дуже важко. Якщо під’їжджає тролейбус і поруч дуже гучна машина, то тролейбус можна й пропустити”.

Каже, коли під’їжджає тролейбус і озвучує номер маршруту, і куди він їде, по цьому можна зорієнтуватися, де вхід у тролейбус, що дуже зручно.

Директор комунального підприємства “Електротранс” Олександр Луценко розповів, скільки тролейбусів та автобусів пристосовані для людей з порушенням зору. “ Із 41 машини, які ми закупили, крім 5 машин, в які встановлюємо, озвучка стоїть всюди”.

Незрячу Наталію Севастьянову через дорогу на переході переводить Леонід Лузан. Чоловівк погоджується пройти вулицею з пов’язкою на очах. Каже, потрібно, щоб для руху було направлення. “Допомога сторонніх людей теж не завадила у таких випадках. Дезорієнтація повна.”

Біля пішохідного переходу на розі вулиць Шевченка і Велика Перспективна є звуковий світлофор. Леонід Лузан йде переходом. Говорить, звуку світлофора не чутно.”Чую шум машин, звук переходу взагалі не відчуваю, тому що машини перебивають, мабуть трохи гучніше треба його робити”.

На пішохідному переході на вулиці Вокзальна торік разом із звуковим світлофором встановили тактильну плитку для незрячих людей. Це єдиний у місті світлофорний об’єкт, облаштований тактильною плиткою, розповів начальник підприємства "Спеціалізована монтажно-експлуатаційна організація” Олександр Шумейко. “На балансі підприємства знаходиться 67 світлофорних об’єктів. 10 світлофорних об’єктів обладнані у нас пристроями звукового оповіщення для пішоходів з вадами зору.”.

Каже, вартість облаштування світлофора звуковим пристроєм – понад 5 тисяч гривень. Вдвічі дешевше коштує обладнати дорогу з двох сторін тактильною плиткою. Додає, у випадку звернення депутатів міськради і рішення сесії можуть обладнати звуковими інформаторами і тактильною плиткою усі світлофори міста.

Як розповіла Суспільному голова міської організації товариства незрячих людей Валентина Раєва, протягом останніх трьох років вона зверталася в управління житлово-комунального господарства міськради Кропивницького. Просила обладнати всі світлофори звуковими пристроями, пішохідні переходи – тактильною пліткою. Каже, отримувала відповіді від начальниці управління Тетяни Савченко, що ці роботи виконають під час ремонту тротуару. За даними Валентини Раєвої, у Кропивницькому живуть сім сотень людей з порушенням зору, в області – півтори тисячі.

На початок