Метеозалежність: хто до неї схильний та як зменшити прояви – пояснення головної санлікарки Кіровоградщини

Метеозалежність: хто до неї схильний та як зменшити прояви – пояснення головної санлікарки Кіровоградщини

Метеозалежність – це чутливість організму до змін погодних умов. Вона може проявлятися погіршенням самопочуття. Це не хвороба, але завдає незручності, оскільки в цей час знижується активність та працездатність людини.

Про це Суспільному розповіла головна санітарна лікарка Кіровоградщини Надія Оперчук.

Зміни температури повітря та атмосферного тиску, похмура чи сонячна погода – все це позначається на здоров'ї та емоційному стані людини.

При зміні кліматичних умов, особливо під час магнітних бур, метеозалежність може проявлятися головним болем та поганим настроєм. Людина відчуває підвищену втомлюваність, сонливість або, навпаки, безсоння, перепади артеріального тиску, післяопераційне одужання значно уповільнюється, турбує біль у суглобах, загальна слабкість та навіть сухість шкіри. Найчастіше нездужання триває від одного до чотирьох днів.

Причинами підвищеної метеочутливості, зі слів Надії Оперчук, вважають: зниження імунітету та загальну слабкість; гіпо-і гіпертонію; серцево-судинні захворювання; бронхіальну астму; ревматизм; артрит; атеросклероз; вегетосудинну дистонію та інші хронічні захворювання; перенесений струс мозку або переломи; знижену або підвищену активність нервової системи (меланхоліки та холерики); вік; недостатню фізичну активність.

"Симптоми метеозалежності можуть бути індивідуальними. Вони залежать від наявності у людини хронічних захворювань, її віку, способу життя, емоційного стану та інших факторів. Тому якщо під час зміни погоди хронічні недуги загострюються, потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем".

Метеозалежність не є хворобою, говорить Надія Оперчук. Тому, якщо у людини немає хронічних захворювань, головне завдання організму – пристосуватися до змін, що відбуваються у навколишньому середовищі.

Знизити вплив погоди на людину допоможе дотримання здорового способу життя. Для цього медикиня рекомендує:

  • Налагодити збалансоване харчування, щоб воно включало усі необхідні корисні речовини, вітаміни та мінерали;
  • Вживати щонайменше 2,5 літри води на добу;
  • Більше перебувати на свіжому повітрі;
  • Відмовитись від шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю);
  • Регулярно робити зарядку;
  • Спати не менше семи годин на добу;

Великий зв'язок метеочутливості може бути пов'язаний не лише з віком та здоров'ям людини, а й із її психоемоційним станом, говорить Надія Оперчук. Тому важливо контролювати рівень стресу та тривожності.

На початок