Степана Бандери замість Гагаріна, Державності замість Жадова. У Кропивницькому обрали нові назви для двох вулиць

Степана Бандери замість Гагаріна, Державності замість Жадова. У Кропивницькому обрали нові назви для двох вулиць

Степана Бандери замість Гагаріна, Державності замість Жадова. У Кропивницькому обрали нові назви для перейменування двох вулиць. Громадське опитування тривало місяць, онлайн, з 20 травня до 20 червня. Для вулиці ГагарінаЮрій Гагарін – радянський льотчик. пропонували обрати назву на честь лідера українського націоналістичного руху Степана Бандери; Віктора Третякова — українського футболіста або запропонувати свій варіант. Для вулиці Жадова, крім Державності, Героїв УПА, Конституції, Роналда Рейгана40-ий президент Сполучених Штатів Америки. або інший варіант.

Це – назви, які топонімічній комісії запропонувала громада, розповів Суспільному секретар міськради Олег Колюка.

Для вулиці Жадова нову назву – Державності – підтримали під час громадського опитування. Участь у ньому взяли 324 людини. Назву Державності підтримали – 34%. На другому місці – Героїв УПА – 29%.

У голосуванні за перейменування вулиці Гагаріна взяли участь 347 людей. Назву Степана Бандери підтримали – 71,5%, Віктора Третьякова – 22%, розповів Олег Колюка.

"Це опитування переглянули майже три тисячі людей. За всю історію використання платформи EDEMВеб-платформа "Єдина платформа місцевої електронної демократії". – це найбільша кількість та найбільша активність. Про голосування щодо нових назв вулиць ми інформували через офіційний сайт міськради та сторінку у Facebook. За два тижні до закінчення голосування повторно нагадували про нього".

Про громадське опитування за нову назву вулиці Жадова не знала Валентина Валькевич.

"А звідки ми могли знати про голосування? – Міськрада про це писала на своєму сайті. – Ну сайт, то таке. Я за, що все треба перейменувати, скільки достойних є імен, тількидавайте шанувати своїх героїв і поставимо їх на перше місце. От коли в нас все буде як треба, тоді можна перейменувати вулицію і на Рональда Рейгана".

Вулицю Гагаріна перейменовувати не потрібно. Так вважає кропивничанка Ганна Лесковець.

“Я думаю в свій час ці люди зробили щось значуще для нас, тому хай так і залишається. – Що Гагарін зробив для України? – В принципі нічого, ви мене переконали. Тому хай краще буде вулиця Степана Бандери, ніж Гагаріна. Хоча я за тим перейменуванням не слідкую, мені якось...що Гагаріна, що Бандери. Нехай буде Бандери, так карще".

Ідею перейменувати вулицю Гагаріна на Степана Бандери підтримує Людмила Набока.

"Хай би і на Степана Бандери. В мене у Львові живе син і я вже не спілкуюсь російською мовою".

Перейменовують вулиці згідно з законами про декомунізацію і деколонізацію, пояснив Олег Колюка.

"З 2014-го року ми перейменували 343 вулиці, чотири парки, п'ять скверів та водосховище. З 2022-го, після повномасштабного вторгнення, 211 вулиць.ерейменуємо Гагаріна та Жадова. Ще є пропозиція перейменувати вулицю Зеленогірську і можна сказати, що наше місто позбавилось від об’єктів топоніміки, пов’язаних з радянським і колоніальним минулим".

Обрані назви вулиць наступного тижня обговорять на засіданні топонімічної комісії і подадуть на затвердження виконкому. Остаточне рішення про перейменування мають ухвалити депутати на сесії в липні.

На початок