"Підпал під час воєнного стану можуть розцінити як диверсію". На Кіровоградщині почастішали загоряння сухої трави

"Підпал під час воєнного стану можуть розцінити як диверсію". На Кіровоградщині почастішали загоряння сухої трави

У 2024 році в Кіровоградській області побільшало пожеж. Їх зареєстрували 1135. Торік за цей період було 810. У більшості випадків горіли суха трава і сміття.

Про це розповів під час брифінгу виконувач обовʼязків начальника управління служби з надзвичайних ситуацій в області Олексій Родіонов.

За його словами, цього року трапилося 673 займання сухих рослин і сміття. Головна причина — необережне поводження з вогнем й підпали (659 випадків). Також були сім випадків самозаймання. У п’яти випадках загорілося через військові дії. І було два випадки пустощів з вогнем.

На одній з таких пожеж загинула людина — пенсіонер 1948 року народження. Це сталося 21 травня у селищі Листопадове Новомиргородської громади. Горіли суха трава й очерет.

10 червня біля села Ганно-Леонтовичеве Устинівської громади зайнялася суха трава. Вогонь знищив понад гектар поля, де росли ранні зернові.

"Підпал під час воєнного стану можуть розцінити як диверсію". На Кіровоградщині почастішали загоряння сухої трави
Горіли посіви на полі, Кіровоградщина, 2024 рік. Управління ДСНС в Кіровоградській області

26 травня зайнялося сміттєзвалище в Кропивницькому. Його гасили дві доби вісім пожежних машин й 23 рятувальники.

"Пожежі на сміттєзвалищах можна характеризувати такими негативними явищами, як суспільний резонанс серед населення й негативний вплив на довкілля. У повітря виділяється велика кількість токсичних речовин, забруднюються ґрунт та водойми", — сказав Олексій Родіонов.

І за навмисний, і за ненавмисний підпали є адміністративна й кримінальна відповідальність.

Що відомо про штрафи за спалювання сухої трави

  • За самовільне спалювання рослинності або її залишків (стаття 77 з приміткою 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення) — штраф від 3060 до 12 240 гривень. Якщо це посадовець, то сума варіюється від 15 300 до 30 600.
  • За знищення й пошкодження вогнем лісу або поля (стаття 245 Кримінального кодексу) — штраф від 91 800 тисяч гривень до 153 тисяч гривень і обмеження та позбавлення волі від двох до п'яти років.
  • Якщо ці дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки — позбавлення волі від п'яти до десяти років.
  • Підпали під час воєнного стану (стаття 113 Кримінального кодексу України) можуть прирівняти до диверсії й позбавити волі на 15 років або ув'язнити довічно з конфіскацією майна.
"Підпал під час воєнного стану можуть розцінити як диверсію". На Кіровоградщині почастішали пожежі сухої трави
Відповідальність за пожежі. Управління ДСНС в Кіровоградській області

Цього року штрафи виписали 16 людям. З них п’ятеро порушили пожежну безпеку в лісах.

На початок