Всесвітній день донора: у Кропивницькому здавали кров для пацієнтів лікарень та поранених військових

Всесвітній день донора: у Кропивницькому здавали кров для пацієнтів лікарень та поранених військових

У Кропивницькому у Всесвітній день донора крові здавали кров для пацієнтів лікарень, травмованих під час аварій та поранених військових. Його відзначають щорічно 14 червня. Акцію організували в обласній станції переливання крові. Прийшло 200 людей. У кожного донора можуть взяти максимум 450 мілілітрів.

Про це розповіла сказала Суспільному керівниця станції Тамара Русначенко.

Хто може бути донором?

Вік донора має бути від 18 років, вага – понад 50 кілограмів, пояснив завідувач відділення заготівлі крові Роман Соболь.

"Щоб стати донором, треба напередодні звечора та зранку дотримуватися дієти, виключити всі жирні продукти".

Сказав, з собою треба мати паспорт та ідентифікаційний код. Здати кров можна за адресою: вулиця Преображенська, 78. Працюють з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 12:30.

"Донор повинен зареєструватися в реєстратурі, після йде до терапевта, який оглядає та опитує стосовно стану його здоров’я. Після цього йде на здачу крові з пальця. Там ми перевіряємо рівень гемоглобіну. Даємо чай, печиво, після чого проходить вже безпосередньо донація на третьому поверсі".

Абсолютні протипоказання – це анеміяЗахворювання, яке характеризується зменшенням кількості еритроцитів та/або гемоглобіну, гострі інфекційні стани, онкологічні, хронічні, аутоімунні захворювання. Також прийом ліків, особливо гормональних, антибіотиків та протизапальних. Цукровий діабет, інсулінозалежність, перед або після проведення операцій.

Людина, яка здала кров 40 разів, отримує звання "Почесний донор", 100 разів – "Заслужений", пояснив лікар.

"Потреба у крові не зменшується, потрібні всі групи. Ппацієнти області після дорожньо-транспортних пригод, переселенці, військові та особливо потребують на передовій лінії".

Як підготуватись до здачі крові

20-річний кропивничанин Павло Матійко прийшов в обласну станцію переливання крові здавати кров удесяте. Привів шістьох друзів. Чоловік має другу групу крові з позитивним резусом.

"До кожної здачі готуюся однаково. Для тих, хто не розуміє, варто зайти на сайт "Donor.ua" там прописані основні моменти, чого не варто вживати перед здачею. За дві доби обмежити енергетичні напої і деякі продукти. За добу до здачі я варю собі кашу на воді і їм шоколад".

Чоловік здавав 450 мілілітрів крові. Процедура тривала 15 хвилин. Сказав, почувається добре.

"Ніякого дискомфорту не відчуваю. Піду поїм, а потім буду додому йти. Після здачі хочеться завжди їсти".

Через два місяці знов планує здавати кров.

Обласна станція переливання крові у Всесвітній день донора підготували для донорів подарунки. Фахівчиня зі зв’язків з громадськістю Марина Охрименко сказала, це водійські аптечки, футбольні м’ячі, термометри та смаколики.

На початок