Аварія з чотирма загиблими. На Кіровоградщині винесли вирок водієві, який у 2023 році зіштовхнувся з рейсовим автобусом

Аварія з чотирма загиблими. На Кіровоградщині винесли вирок водієві, який у 2023 році зіштовхнувся з рейсовим автобусом

Аварія, Братолюбівка
Місце аварії, 16 липня 2023 року. Управління ДСНС в Кіровоградській області

У Кіровоградській області суд ухвалив рішення у справі про аварію, під час якої зіштовхнулися два автобуси — вантажний і пасажирський. Тоді загинули четверо людей і 12 отримали травми. За версією слідства, 25-річний водій вантажного мікроавтобуса виїхав на зустрічну смугу. У суді довели його провину, і тепер водія ув’язнять на сім років.

Про це йдеться в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Справу розглядав Долинський районний суд.

Аварія сталася 16 липня 2023 року о 13 годині 50 хвилин поблизу села Братолюбівка Гурівської громади Кропивницького району.

У суді довели, що водій вантажного мікроавтобуса виїхав на зустрічну смугу при вільній своїй смузі руху. У цей час якраз з Києва в Кривий Ріг їхав пасажирський автобус.

"В умовах розглянутої події фактичні дії водія вантажного мікроавтобуса обумовили неминучість його зіткнення з пасажирським мікроавтобусом. У розглянутій дорожній обстановці водій останнього не мав технічної можливості уникнути зіткнення з вантажним мікроавтобусом", — йдеться у судовому рішенні.

Один пасажир рейсового автобуса загинув на місці події. Інші троє — цього й наступного дня в кареті "швидкої" й лікарнях. Також 12 людей (пасажир вантажного мікроавтобуса, водій рейсового автобуса і 10 його пасажирів) отримали травми.

Обвинувачений водій працював оператором дронів у ТОВ "Агрофлот Дніпро". На суді він розповів, що того ранку разом ще з одним чоловіком виїхав на робочому мікроавтобусі з Кривого Рогу, щоб обробити поле. Пасажир сидів справа. В автомобілі вони возили два дрони, батареї, генератори й пестициди.

Після того як проїхали в село Братолюбівку, він увімкнув кондиціонер і закрив вікна. Машина їхала зі швидкістю приблизно 90 кілометрів на годину асфальтованою дорогою. Потім він почув крик, але не може сказати, чи він кричав, чи його пасажир.

"За мить до зіткнення я побачив, що моя машина частково опинилася на зустрічній смузі, а світла висока машина, яка рухалася назустріч (рейсовий мікроавтобус) на розділовій смузі й частково на зустрічній. Момент перед зіткненням і саме зіткнення, як і точне розташування машин, пам`ятаю погано. Ця подія закарбувалась у пам`яті як миттєвість, як фотографія у голові", — розповів водій на суді.

Він пригадав, що лежав на дорозі біля машини, потім отямився спочатку в кареті "швидкої", а потім уже лікарні. Після аварії мав струс головного мозку, багатоуламковий перелом правої ноги й пошкодив сухожилля руки.

Також чоловік розповів, що має посвідчення водія з 2018 року. За його словами, під час аварії погода була сонячна і ясна, дорога добра й рівна, видимість гарна. Він почувався добре, спати не хотів. До й перед зіткнення йому ніхто не заважав керувати мікроавтобусом. Машина була технічно справна і не перевантажена.

На суді водій повністю визнав провину.

"Я не міг уявити те, що відбудеться. Краще б повернув у інший бік і злетів з дороги. Дуже шкодую, що так трапилося. Прошу пробачення у постраждалих та їх рідних. Розумію, що до кінця свого життя буду винним перед ними. Ніщо не може виправити того, що сталося".

Чоловік пояснив, що наразі не має майна та заощаджень, однак у майбутньому буде намагатися компенсувати спричинену ним шкоду.

За частиною 3 статті 286 Кримінального Кодексу України ("Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що спричинило загибель кількох осіб") водієві призначили покарання — позбавлення волі строком на сім років.

Також він має відшкодувати одному з травмованих матеріальну шкоду розміром 103 тисячі 979 гривень та моральну — 1 мільйон 985 тисяч 506 гривень. Це неповнолітній, який після аварії має інвалідність.

"За даними медичного висновку його визнали особою з інвалідністю — дитина-інвалід віком до 18 років", — йдеться в рішенні суду.

Окрім цього, засуджений має компенсувати водієві пасажирського автобуса майнову шкоду (583 тисячі 772 гривень) і моральну — 500 тисяч гривень.

Також з нього стягнуть гроші, витрачені на судові експертизи. Це понад 26 тисяч гривень. Решту цивільних позовів, які подавали інші травмовані, має виплатити страхова компанія.

Вирок можна оскаржити упродовж тридцяти днів.

На початок