Штрафи за перевантаження: на М-30 у Кіровоградській області запрацював WIM-комплекс

Штрафи за перевантаження: на М-30 у Кіровоградській області запрацював WIM-комплекс

WIM-комплекс
WIM-комплекс. Укртрансбезпека

З 10 червня на дорозі М-30 у Кіровоградській області запрацював WIM-комплекс. Він здатний збирати інформацію про вантажні машини, поки вони перебувають у русі, та фіксувати їх перенавантаження. Які штрафи за порушення габаритно-вагових норм?

Про це Суспільному розповіла виконувачка обов'язків начальника відділу державного нагляду (контролю) у Кіровоградській області Ольга Хозеєва.

WIM-комплекс розташований на 613+610 кілометрі дороги М-30 в напрямку Новоархангельська між селищами Кринички та Скалівські хутори.

Перевантаження машин веде до руйнування доріг. За це порушення нині діють такі штрафи:

  • від 5 % до 10 % встановленої норми – 8500 гривень,
  • від 10 % до 20 % – 17000 гривень,
  • від 20% до 30 % – 34000 гривень,
  • понад 30% від встановленої норми – 51000 гривень.

WIM-комплекси автоматично фіксують порушення, сформований протокол надсилають порушнику.

Всього в Кіровоградській області працюють три WIM-комплекси. Ще два — неподалік села Бережинка та за містом Олександрія (село Куколівка) в напрямку міста Дніпро. В Україні працює 53 WIM-майданчики.

За даними Ольги Хозеєвої, на дорогах, які не охоплені роботою таких систем, також є контроль. Інспектори Державної служби з безпеки на транспорті можуть супроводжувати машини з ознаками порушення вагових норм до найближчого місця зважування для проведення контролю у межах 50 кілометрів. Якщо факт порушення підтвердиться, перевізнику випишуть штраф. Також Укртрансбезпека має право блокувати вантажівки, якщо порушник відмовляється зменшити вагу вантажу або відмовляється їхати до пунктів габаритно-вагового контролю.

За інформацією від Кабміну, до державного бюджету завдяки роботі комплексів WIM у 2023 році надійшло понад 200 мільйонів гривень.

На початок