"Зменшили пам'ятники й змінили колір плити": родини загиблих військових не влаштовує реконструкція Алеї у Кропивницькому

"Зменшили пам'ятники й змінили колір плити": родини загиблих військових не влаштовує реконструкція Алеї у Кропивницькому

Під час облаштування Алеї почесних поховань Далекосхідного кладовища у Кропивницькому не дотримуються проєкту пам’ятників, за який проголосували у лютому рідні загиблих, розповіла Суспільному дружина загиблого військового Ірина Нестеренко. Зменшили розмір пам’ятника, змінили висоту і колір надгробної плити.

Нині на Далекосхідному кладовищі 417 поховань військових. З них на Алеї почесних поховань — 411. Це дані від керівниці департаменту соцзахисту Юлії Вовк. Хоронять захисників тут після повномасштабного вторгнення Росії. Реконструкцію Алеї запланували у 2022 році, проєкт узгодили торік.

Дружина загиблого військового Максима Хандусенка Олена Корнілова обурена тим, що міська рада відступає від проєкту, який обрали рідні загиблих у лютому.

"Зменшили пам'ятники та змінили колір плити": родини загиблих військових обурені реконструкцією Алеї у Кропивницькому
Дружина Максима Хандусенка Олена Корнілова. Суспільне Кропивницький

Зміну розміру та кольору підтверджує й дружина загиблого Віктора Нестеренка Ірина.

"Закупили червону плитку. Ми категорично проти червоної. Плюс розміри нам зменшили в половину. Ми замовляємо той, за який проголосували. Вони зменшили до тих розмірів, за які вони можуть компенсувати гроші. Якщо не компенсують, ми будемо ставити за свої".

За підрахунками Суспільного, зібралися 40 рідних загиблих військових. На зустріч приїхав заступник міського голови Олександр Вергун та працівник підприємства "Єлизавета", яке виконує реконструкцію Алеї, Михайло Борщ. Він каже, на Алеї почесних поховань є чотири нерівні ряди могил, і розмір плити змінили, щоб вирівняти ряди.

"Ця плита, ширина якої 1.40, дозволяє нам вирівняти 95% всього кладовища, щоб воно було рівне".

Михайло Борщ говорить, за проєктом доріжки мають бути червоними, а пам’ятник зменшений на 10 сантиметрів по висоті.

Інна Зозуля — сестра загиблого Віталія Зозулі – вимагала дотримуватись проєкту, який узгодили з рідними.

"Ми вам офіційно говоримо, якщо ви цей проєкт, за який ми проголосували, не підтвердите, тут нічого не буде стояти, до тих пір поки ми цього не доб’ємось".

У понеділок, каже Михайло Борщ, почнуть облаштовувати плитами перші 48 могил.

Чому розмір пам’ятника, висота і колір плити не відповідають проєкту, заступник міського голови Олександр Вергун сказав відповість у вівторок. Каже, зустрінуться з родинами загиблих воїнів, щоб вирішити, як продовжуватимуть реконструкцію алеї.

На облаштування Алеї планують витратити 28 мільйонів гривень, говорив у лютому заступник міського голови Олександр Вергун. Вартість пам’ятника і плити – 110 тисяч гривень.

У планах реконструкції збудувати паркан, поставити ворота, стелу на вході, облаштувати доріжки та шлях від зупинки транспорту до меморіального комплексу, сказав Михайло Борщ.

На початок