Перевищують швидкість. На Кіровоградщині 2024 року в дорожніх аваріях загинули більше людей, ніж за такий час торік

Перевищують швидкість. На Кіровоградщині 2024 року в дорожніх аваріях загинули більше людей, ніж за такий час торік

аварії
Аварії, які сталися 2024 року на Кіровоградщині. Патрульна поліція Кіровоградської області

У Кіровоградській області від початку 2024 року в дорожніх аваріях загинули 37 людей. У 2023 році за такий самий період було 36 загиблих.

Про це Суспільному розповів речник патрульної поліції області Дмитро Поперешняк. Також цього року побільшало травмованих. У 2024 році на дорогах області травмувалися 345 людей. У 2023 році — 295.

За днями тижня у 2024 році найбільшу кількість аварій з загиблими й травмованими реєстрували у п’ятницю. За часом доби найбільша їх кількість припала на дев'яту годину.

У 2023 році відповідно були понеділок і 17 година.

За словами Дмитра Поперешняка, головна причина аварій і торік, і цього року — порушення швидкісного режиму. Причому водії можуть як перевищувати встановлену законом швидкість, так і просто не витримати безпечну в цій ситуації, навіть якщо вона прямо не порушує закон.

В Україні максимальна швидкість, з якою можуть рухатися машини, становить:

  • у населених пунктах — 50 км/год
  • за їх межами — 90 км/год
  • на автомобільних дорогах з окремими проїзними частинами, що відокремлені одна від одної розділювальною смугою — 110 км/год
  • на автомагістралях — 130 км/год

Які штрафи за перевищення швидкості

За словами Дмитра Поперешняка, перевищення швидкості руху навіть на один кілометр за годину — це вже порушення. Але адміністративна відповідальність, яка передбачає штраф, настає у разі перевищення на 20 кілометрів.

  • За перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год, штрафують на 340 гривень.
  • Понад 50 км/год — 1700 гривень.
  • Якщо в аварії були травмовані, це карається позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами, якщо загиблі — позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
На початок