Вибух гранати та інсценування замаху: на Кіровоградщині засудили чоловіка за вбивство директора кар'єру

Вибух гранати та інсценування замаху: на Кіровоградщині засудили чоловіка за вбивство директора кар'єру

суд, обвинувачення
Засудили на 12 років. Суспільне Кропивницький

Жителя села Іванівка Долинської громади Кропивницького району Кіровоградської області, якого підозрювали у навмисному вбивстві директора Іванівського кар’єру, засудили на 12 років.

Про це йдеться у вироку Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області.

Засуджений народився у селі Василівка Херсонської області, одружений, жив у селі Іванівка, на утриманні має трьох неповнолітніх дітей. Працював машиністом екскаватора Іванівського гранітного кар`єру, раніше не судимий.

За даними слідства, він придбав дві бойові ручні осколкові гранати та приніс їх до себе додому. Чоловік мав неприязні стосунки з керівником Іванівського кар`єру "Компанія Кучеренко плюс", які були пов`язані із розподілом обов`язків. Тому він вирішив вчинити вбивство — підірвати його на гранаті, коли керівник буде заїжджати у власний двір.

21 січня 2021 року, коли керівник кар'єру приїхав додому, спрацювала граната. Згідно з висновком судово-медичної експертизи він отримав множинні осколкові поранення. Чоловік помер на місці.

Загиблий – з Кривого Рогу, йому було 64 роки.

Щоб приховати свою причетність до вбивства, засуджений вирішив зімітувати замах на своє вбивство за допомогою другої гранати. Він її поклав під переднє колесо своєї машини, притиснув важіль підривача цеглою та зателефонував до поліції, повідомивши про виявлення невідомого предмету, який нагадує гранату.

Під час суду засуджений свою вину визнав. Розповів, гранати придбав на базарі у місті Долинська, зберігав їх вдома, після сварки з дружиною взяв одну, поклав в кишеню і пішов в бар. Коли повертався додому, згадав про неприязні робочі стосунки з керівником кар'єру та вирішив його налякати.

За висновком судово-психіатричного експерта, засуджений не мав психічних захворювань та міг усвідомлювати свої дії.

Брат загиблого подав цивільний позов до засудженого про відшкодування йому 50 тисяч гривень витрат, пов`язаних із похованням та один мільйон гривень моральної шкоди.

Суд присудив стягнути з чоловіка моральну шкоду брату загиблого 700 тисяч гривень.

На початок