Нагадували, що в країні триває війна. У Кропивницькому відбулась акція "Гроші на ЗСУ"

Нагадували, що в країні триває війна. У Кропивницькому відбулась акція "Гроші на ЗСУ"

Біля міської ради Кропивницького влаштували акцію на підтримку ЗСУ
Біля міської ради Кропивницького влаштували акцію на підтримку ЗСУ. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому біля будівлі міської ради відбулась акція на підтримку Збройних сил України. До неї долучилися п'ятеро містян. Вони тримали плакати зі словами нагадування, що в Україні триває повномасштабна війна. Також збирали гроші на автомобіль для ЗСУ.

Про це Суспільному розповів організатор акції Валерій Горщук.

Зі слів чоловіка, місце біля міської ради обрали для того, щоб спонукати місцеву владу та кропивничан активніше допомагати фронту.

"Це продовження акції, яку розпочали містяни ще минулого року, ми лише підхопили цю естафету. Міська рада та виконком знають, що ми тут стоїмо, і у певному сенсі тиснемо на них психологічно. А ще таким чином нагадуємо жителям Кропивницького, що війна у нас тут, а не десь там. Коли ми стоїмо, то бачимо байдужість людей, які живуть тут, у, здавалося ,б мирному місті. Тому, на мою думку, наша акція є дуже корисною".
Нагадували, що в країні триває війна та збирали гроші на ЗСУ. Біля міської ради Кропивницького влаштували акцію
Акція на підтримку ЗСУ перед будівлею міської ради. Суспільне Кропивницький

Зі слів Валерія Горщука, під час акції встановили скриньку для збору грошей на автомобіль одній з військових частин Кіровоградщини. Також планують підтримати збір на РЕБ – засіб радіоелектронної боротьби.

"Місцева влада повинна виділяти більше фінансової допомоги для ЗСУ. Ми розуміємо, що місто живе і є роботи, які життєво необхідні для його існування. Наприклад, латання ям на дорогах чи то житлово-комунальні питання. Але, коли кладуть нову плитку на тротуарі – це вже ганьба".

Про користь РЕБу розповів військовий з позивним "Вакула", який нині на передовій. З ним Суспільне поспілкувалось телефоном.

"Він допомагає виявляти й знешкоджувати ще в повітрі ворожі безпілотники. Завдяки РЕБу можна врятувати дуже велику кількість життів наших захисників, і на фронті їх зараз дуже не вистачає".
Нагадували, що в країні триває війна та збирали гроші на ЗСУ. Біля міської ради Кропивницького влаштували акцію
Учасниця акції на підтримку ЗСУ. Суспільне Кропивницький

Нагадували, що в країні триває війна та збирали гроші на ЗСУ. Біля міської ради Кропивницького влаштували акцію
Під час акції збирали гроші на автомобіль для військових. Суспільне Кропивницький

Що відомо про допомогу для ЗСУ на Кіровоградщині

27 лютому депутати Кропивницької міської ради підтримали виділення ста мільйонів гривень з бюджету громади на підтримку військових формувань Збройних сил України. Це відбулось під час засідання сесії, коли вносили зміни до бюджету.

З обласного бюджету Кіровоградщини на підтримку Сил безпеки і оборони України виділили 11 мільйонів гривень. Таке рішення ухвалила 9 квітня комісія з питань бюджету, фінансів та інвестицій облради.

За інформацією заступника начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Сергія Шеремета, у місцевих бюджетах області на 2024 рік на сили оборони та захисту передбачено понад 900 мільйонів гривень. З цієї суми у першому кварталі вже профінансували 182 мільйони гривень.

Ці гроші витрачаються на підтримку сил захисту та оборони, соцзахист військових та членів їх родин, надання підтримки переселенцям, облаштування та ремонт укриттів у закладах освіти, лікування та реабілітація бійців.

На початок