Вузьколисті, деревоподібні та трав'янисті. У парку "Веселі Боковеньки" на Кіровоградщині розквітли півонії

Вузьколисті, деревоподібні та трав'янисті. У парку "Веселі Боковеньки" на Кіровоградщині розквітли півонії

Веселі Боковеньки, півонії
У "Веселих Боковеньках" квітнуть півонії. Дослідно-селекційний дендрологічний лісовий центр "Веселі Боковеньки"

У дендрологічному парку "Веселі Боковеньки", який розташований на території Гурівської громади Кіровоградської області, розквітли півонії. У парку мають три види цих рослин: півонії вузьколисті, деревоподібні та трав'янисті. Саджанці вирощують у власному розсаднику.

Про умови вирощування та догляд розповіла Суспільному директорка парку Галина Підтикана.

Нині квітне півонія вузьколиста або тонколиста це — багаторічна рослина. Її в народні називають: кудла, воронець, воронок, степова півонія, причорноморський ендемік. Занесена до Червоної книги України, пояснила директорка парку.

"У природі тонколиста півонія зустрічається у степах, на схилах пагорбів і скель, схованих під невеликим шаром землі, а також у змішаному середовищі, такому як ділянки степу, зарослі кущами. Але за її декоративність та ранній період цвітіння її можна широко використовувати для озеленення, висаджуючи на квітниках у парках, скверах чи присадибних ділянках".

Ще один вид родини півоній, що можна побачити у парку — це півонія деревоподібна. Нині квітне у трьох кольорах: темно-червоному, червоному та рожевому. У дорослому віці вони можуть досягати двох метрів заввишки, розповіла Галина Підтикана.

"Період цвітіння цих квітів починається з чотирирічного віку. Цвіте щороку, рясно одиночними, великими квітами, діаметром 10 - 17 сантиметрів".

Півонія трав’яниста ще не розквітла. Її зазвичай використовують як декоративні квіти в озелененні та для зрізування.

"Люди здавна культивують півонії. Нині є сотні сортів цих квітів, які розрізняються за розмірами й формами, забарвленням, будовою квіток, тривалістю цвітіння".

За словами директорки парку, всі види півоній — сонцелюбні, можуть рости й в напівтіні, але тоді не будуть так рясно квітнути.

Посівний матеріал півоній вирощують у розсаднику лісового центра. Мають теплицю та парники.

"Специфіка вирощування півоній у тому, якщо насіння зібрати у досить стиглому віці, то воно лежатиме у землі два роки поки проросте. Після того, як насіння дає сходи, воно підростає ще два роки, потім переносимо у шкільне відділення на дорощування. В розсаднику нині є різного віку саджанці півоній деревовидних".
Дослідно-селекційний дендрологічний лісовий центр "Веселі Боковеньки"
Посівний матеріал вирощують у розсаднику лісового центра. Дослідно-селекційний дендрологічний лісовий центр "Веселі Боковеньки"

Розповіла, крім півоній у розсаднику вирощують туї, ялівці, барбарис, самшит, будлею, калину, аронії.

"З кожним роком ми збільшуємо площі шкільного відділення розсадника. Для вирощування розсади використовуємо парники, в закритих приміщеннях – стелажі, ящики, горщики і торфоперегнійні кубики".

У розсаднику лісового центра вирощують посівний матеріал
У розсаднику лісового центра вирощують посівний матеріал. Дослідно-селекційний дендрологічний лісовий центр "Веселі Боковеньки"

На початок