Хочуть відремонтувати військовий Hummer. У Голованівську на Кіровоградщині продають розмальовані гільзи

Хочуть відремонтувати військовий Hummer. У Голованівську на Кіровоградщині продають розмальовані гільзи

Розмальовані гільзи
Експозиція з 17 гільз. Сергій Цобенко

У Голованівській громаді Кіровоградської області розпочався аукціон з продажу розмальованих гільз. Їх — 17. Лоти можна обирати онлайн. За зібрані гроші хочуть відремонтувати військову машину Hummer з ракетною установкою. Акцію назвали "Добро завжди перемагає".

Про це Суспільному розповів голова громади Сергій Цобенко.

За його словами, ідея проєкту спільна. Військові, яким допомагає громада, привозили з фронту гільзи. Їх розміщували в музеї селищної ради, а вихованці й вчителі будинку дитячої і юнацької творчості вирішили все це розмалювати. Про допомогу попросив командир батальйону тероборони.

"Вони мають машину, яку потрібно відремонтувати, але селищна рада не може на неї виділити гроші офіційно. Є обмеження в чинному законодавстві. Військові не можуть приймати в нас ремонтні роботи. А тут якраз основна частина витрат — розрахунки з фірмою-ремонтником. Тобто є такі речі, на які потрібно збирати гроші. З мікроавтобусами та іншою технікою простіше. Ми їх багато купуємо, і в нас військові по акту її приймають", — пояснив голова громади.

На фарби, лак та інші матеріали збирали гроші школярі, їхні родини й вчителі. Вони вигадували малюнки й гасла для кожного артефакту. Серед назв — "Бавовна", "Ми вільні", "Ми були. Ми є. Ми будемо", "Ранок", "З Україною в серці", "Моя квітуча Україна", "Сонях на сході", "Коли в строю такі вусаті, то нас нікому не здолати", "Мій ангел носить форму ЗСУ". Усе це перед купівлею можна переглянути в інтернеті.

Хочуть відремонтувати військовий Hummer. У Голованівську на Кіровоградщині продають через аукціон розмальовані гільзи
"Майбутнє", "Мій ангел носить форму ЗСУ", "Коли в строю такі вусаті, то нас нікому не здолати". Сергій Цобенко

Хочуть відремонтувати військовий Hummer. У Голованівську на Кіровоградщині продають через аукціон розмальовані гільзи
"Кото-нація", "Моя квітуча Україна", "Квіти осені". Сергій Цобенко

Окрім гільзи, до одного лоту також входить фотографія всієї експозиції. Стартова ціна комплекту (гільзи й світлини) — 10 тисяч гривень.

"Там затратна частина — фарби й лак. Собівартість однієї гільзи, мабуть, до 800 гривень. Також діти працювали, витратили багато часу. Ми не хочемо, щоб лоти купили за 100-200 гривень, тому й поставили таку ціну".

За словами Сергія Цобенка, переважно розраховують на підприємців та інших меценатів. Пропозиції щодо купівлі просять залишати під постом у Facebook. Але можна звертатися й в селищну раду, якщо якийсь меценат, наприклад, захоче анонімності.

"Наскільки я знаю, підприємства збираються купувати. Також колектив селищної ради хоче скластися грошима й купити одну гільзу. Звісно, це умовний аукціон, і ми не чекатимемо, поки по кожному лоту дадуть максимальну ціну. Нам головне — зібрати ці 150 тисяч гривень. Тобто якщо кожну гільзу продати за вказані 10 тисяч, — то цього вистачить. А якщо хтось захоче заплатити більше, то в будь-якому разі ми всі ці гроші віддамо на батальйон", — сказав голова громади.

Якщо якусь гільзу не продадуть, то її залишать на пам'ять у музеї селищної ради.

На початок