Втрата ноги не стала на заваді захопленню. Боєць з Луганщини, який служить у Кропивницькому, вчиться заново бігати

Втрата ноги не стала на заваді захопленню. Боєць з Луганщини, який служить у Кропивницькому, вчиться заново бігати

Ексклюзивно

25-річний Геннадій Тамулевич з міста Первомайськ Луганської області вирішив стати військовим після окупації рідного міста у 2014 році. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в бою він втратив ногу й нині відновлюється після поранення, вчиться заново бігати й продовжує службу у Кропивницькому.

Зрозумів, що хоче бути військовим, коли був старшокласником, розповів Суспільному Геннадій. Тому після закінчення школи вступив у військову академію.

"Ще тоді – у віці 14-15 років – я зрозумів, що хочу стати військовим. Тому що мене не влаштовує ситуація, яка сталась на сході країни та в моєму домі".

Четвертий рік чоловік живе у Кропивницькому. Після повномасштабного вторгнення брав участь в бойових діях у Київській, Сумській, Харківській та Запорізькій областях. У квітні 2022-го на Донеччині отримав поранення, через яке втратив ногу.

"Міста та населені пункти переходили з рук в руки. В один з таких моментів у нас було завдання повертати. Ми зайшли в цей населений пункт, почали його оглядати й зустріли там противника, з яким вступили у вогневий контакт. Я отримав кульові поранення, як потім дізнався – колінного суглоба та стегна, що й призвело до ампутації".

Після поранення й ампутації боєць продовжив службу.

"Не було думки звільнитись, тому що я свідомо обрав цей шлях та розумію, що й у такому форматі я можу приносити користь державі під час війни".

Геннадій захоплюється бігом. Має два протези, один з яких – біговий. Щоб після лікування знову почати бігати, сказав, довелось вчитись. Після першого протезування чотири місяці був на реабілітації, намагався більше ходити, долав по 5-10 кілометрів.

"Перше протезування було в Німеччині, за гроші німецького уряду – в рамках програми протезування за кордоном. Потім відправили назад в Україну. Я пройшов військово-лікарську комісію, оформив усі документи й повернувся до служби".
Втрата ноги не стала на заваді захопленню. Боєць з Луганщини, який служить у Кропивницькому, вчиться бігати на протезі
Геннадій Тамулевич має два протези, один з яких – біговий. Суспільне Кропивницький

За рік протез військовому потрібно було замінити. Вдруге, з його слів, протезувався за держпрограмою в Україні. Нині, розповів, може пробігти 350-400 метрів без перерви, а до поранення брав участь у 100-кілометровому марафоні. Щоб підтримувати свою фізичну форму, Геннадій тренується тричі на тиждень по півтори години.

"Було важко адаптуватися, бо навіть невелике навантаження давалось дуже складно. Але я розумів, що це потрібно для мого відновлення. Були моменти, коли я займався сім днів на тиждень на вуличному спортмайданчику з тренажерами. Потім почав ходити в зал. До цього я займався кросфітом, тож продовжив займатись саме цією дисципліною".
Втрата ноги не стала на заваді захопленню. Боєць з Луганщини, який служить у Кропивницькому, вчиться бігати на протезі
Геннадій Тамулевич на пробіжці у кропивницькому парку. Суспільне Кропивницький

Боєць мріє поставити електронний протез, який дозволить бігати нерівними поверхнями, підійматись сходами та плавати.

На початок