Перейти до основного змісту
Соціальна допомога родинам військовополонених. Що треба, щоб її отримати на Кіровоградщині

Соціальна допомога родинам військовополонених. Що треба, щоб її отримати на Кіровоградщині

2023 року Мінреінтеграції перерахувало 658 мільйонів гривень на виплати державної допомоги звільненим з полону військовим та членам сімей полонених. Про це йдеться на офіційному сайті міністерства. Суспільне дізнавалось про умови отримання допомоги у мами військовополоненого з Кропивницького Валентини Непоменко.

Валентина Непоменко два роки чекає сина Андрія з російського полону. У полон боєць 57-ї окремої мотопіхотної бригади потрапив після боїв біля селища Новотошківське Луганської області. Про те, що син живий, дізналась з відео, опублікованого у російському телеграм-каналі у червні 2022 року, розповіла жінка. Коли дізналася про полон, створила громадську організацію, яка об’єднує родини військовополонених.

"Андрій мій в полоні з 22 квітня (2022 року – ред.). Були тяжкі бої з початку квітня, і 22 квітня, коли територія вже була окупована, хлопці потрапили в оточення. Безвісти зниклі можуть бути ще в інших колоніях. Дасть бог, знайдемо хлопців. Ні листів, ні посилок – скільки ми через Червоний Хрест, через пана ЛубінцяУповноважений Верховної ради України з прав людини. відправляли – навіть у грудні 2023 року – досі посилки не доставлені".

За словами Валентини Непоменко, син мав досвід бойових дій, тому після 24 лютого не вагався, чи йти на фронт.

"Андрій був в особливому резерві, оскільки він 15-й та 16-й роки перебував в АТО. Він – учасник АТО і 24 лютого, звичайно, не чекав доки подзвонять з військкомату, а одразу пішов туди. Подзвонили 1 березня о 12:00 – сказали, щоб о 15:00 був у ТЦК. З початку війни 57-ма бригада стояла на Луганському напрямку".

Про те, що має право на фінансову допомогу, сказала, знає. Від міністерства реінтеграції раз на рік отримує виплату.

"Виплачується раз на рік – 100 тисяч гривень – родинам полонених. Але тільки, якщо є офіційний статус "полон", підтверджений Національним інформаційним бюро, Червоним Хрестом – тобто країна-агресор підтвердила полон. Це є доказом перебування у полоні. Або є відеодокази чи пояснення документальні від звільненого, який перебував з вашим рідним у полоні. Ви ці пояснення передаєте на військову частину".

Після подачі документів допомогу можна отримати через три місяці, сказала жінка.

"Є сподівання на обмін всіх на всіх. Чекаємо. Треба сподіватись, інакше ніяк. Спілкуємось, це є допомога. Отримане грошове забезпечення відкладаємо всі. У кого діти, вони витрачають на дітей, а так – на лікування та реабілітацію хлопців після повернення".

Топ дня

Вибір редакції

На початок