Приріст доходів. З початку року до бюджетів громад Кіровоградщини надійшло понад 3 мільярди гривень

Приріст доходів. З початку року до бюджетів громад Кіровоградщини надійшло понад 3 мільярди гривень

До бюджетів громад Кіровоградщини надійшло понад 3 мільярди гривень
До бюджетів громад Кіровоградщини надійшло понад 3 мільярди гривень. УНІАН

З початку 2024 року до бюджетів місцевих громад Кіровоградської області надійшло понад 3 мільярди гривень. 2 мільярди 279 мільйонів гривень — це податки та збори. Ще 736 мільйонів гривень – дотації та субвенції з держбюджету.

Про це в етері Українського Радіо Кропивницького розповів заступник начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Сергій Шеремет.

Про що говорять ці цифри? (тут і далі – пряма мова – ред.)

Ці цифри говорять про те, що планові показники бюджету складають 109,5% і бачимо, що є перевиконання майже на 10%. У сумі це буде понад 185 мільйонів гривень. Перевиконання показників маємо за рахунок податків на доходи фізичних осіб, єдиний податок та плата за землю. Торік до держбюджету забрали податок військових. Це був значний для області фінансовий ресурс – понад один мільярд 300 мільйонів гривень. Але ми абсолютно підтримуємо ініціативу держави забрати ці гроші до держбюджету. Бо за них здійснюється фінансування виробництва зброї та підтримка ЗСУ.

Що ми маємо без цього податку у наших бюджетах?

Дійсно, якщо аналізувати аналогічний період минулого року, то без військового податку у нас відбулося зниження надходження доходів до бюджету на 6%. Проте, якщо враховувати ці показники без ПДФО, то ми бачимо, що у порівнянні з першим кварталом 2023 року, цьогоріч у нас відбувся приріст доходів загального фонду на 17,3%. Якщо говорити про суму, то це – 314,3 мільйона гривень. Як бачимо, навіть без військового ПДФО ми отримали більше доходів.

Що на це вплинуло?

З початку повномасштабної війни економіка на Кіровоградщині дещо просідала. Порушилася логістика та інші речі, які впливають на економіку. На сьогодні можна сказати, що область відновила власний економічний потенціал. Це те, що вплинуло на підвищення доходів у наші місцеві бюджети. Крім цього, попри важкі часи, держава забезпечує усі соціальні стандарти. Наприклад, це підвищення мінімальної заробітної плати, яка з 1 квітня складає 8 тисяч гривень. Це також впливає на відрахування доходів у наші бюджети.

Які громади мають найбільше надходжень та найменше?

Серед територій області найбільший приріст доходів мають у Голованівській, Надлацькій, Кропивницькій, Знам'янській, Світловодській та Олександрійській територіальних громадах.

Зменшення доходів спостерігається у п'яти ОТГ. Це – Смолінська, Побузька, Глодоська, Тишківська і Великоандрусівська.

Крім цього ще існує показник податкоспроможності тієї чи іншої території. Простими словами, скільки надходить доходів в громаді на одного жителя. В середньому у нас в області сума на одну людину складає 10 тисяч гривень.

На що громади витрачають свої бюджети?

Гроші витрачаються на соціальну сферу. Це – охорона здоров'я, освіта, соціальний захист, фізична культура та спорт. На це у громадах передбачено понад 76%. І першочергові напрямки – це нарахування заробітної плати, це оплата за енергоносії та комунальні послуги, що споживаються бюджетними установами, медикаменти, харчування, і заходи, пов'язані зі збройною агресією.

Скільки передбачено на оборону та захист у бюджетах громад та області?

У місцевих бюджетах області на 2024 рік на сили оборони та захисту передбачено понад 900 мільйонів гривень. З цієї суми у першому кварталі вже профінансували 182 мільйони гривень. Ці гроші витрачаються на підтримку сил захисту та оборони, соцзахист військових та членів їх родин, надання підтримки переселенцям, облаштування та ремонт укриттів у закладах освіти, лікування та реабілітація бійців.

На початок