У неволі не живуть та помирають. Кропивничанин вилікував і випустив на волю червонокнижного сокола

У неволі не живуть та помирають. Кропивничанин вилікував і випустив на волю червонокнижного сокола

Кропивничанин Віктор Аширбеков випустив на волю червонокнижного сокола
Кропивничанин Віктор Аширбеков випустив на волю червонокнижного сокола. Суспільне Кропивницький

Кропивничанин Віктор Аширбеков вилікував і випустив на волю червонокнижного сокола-сапсана. Цього птаха спіймали у Києві браконьєри. З метою наживи продали його людині з Кропивницького.

Про це Віктор Аширбеков розповів Суспільному.

Зі слів чоловіка, в неволі червонокнижні соколи не живуть та помирають. Сокіл-сапсан – це найшвидший птах у світі. При пікіруванні він здатний розвивати швидкість 322 кілометри на годину. Сапсани поширені на усіх континентах, окрім Антарктиди. Вважаються рідкісними птахами. В Україні в неволі не розмножується.

"Браконьєри розуміли, що цей дорослий птах не житиме у неволі, тому його продали у місто Кропивницький. Я познайомився з цим кропивничанином і він усвідомив, що зробив погано, коли купив цього сокола. Попри те, що він про нього піклувався, птах почав хворіти".
В неволі не живуть та помирають. Кропивничанин випустив на волю червонокнижного сокола
Червонокнижний сокіл-сапсан. Суспільне Кропивницький

Зі слів чоловіка, сокіл захворів на пододерматитЗапальні ураження, що зачіпають область лап, подушечок, пальців, міжпальцевих проміжків тощо.. Віктор лікував його з 3 березня по 13 квітня. За допомогою звертався до орнітологів з Дніпра та кропивницьких ветеринарів. Коли птах повністю відновився, випустив його на волю.

"Я захоплююсь хижими птахами та допомагаю їм з 2000 року. Відтоді це стало моїм хобі. У себе вдома я їх не утримую, а лікую та повертаю у природу".

На початок