Може внести заставу. Підозрюваному у хабарництві поліцейському з Кіровоградщини обирали запобіжний захід

Може внести заставу. Підозрюваному у хабарництві поліцейському з Кіровоградщини обирали запобіжний захід

Поліцейському з Голованівського району Кіровоградської області, якого підозрюють в отриманні хабаря, на час досудового слідства у Кіровському районному суді обрали запобіжний захід — тримання під вартою, з можливістю внесення застави.

Про це розповів Суспільному прокурор Геннадій Пірго. Засідання проводили в закритому режимі.

За його словами, начальника сектору поліцейської діяльності Голованівського районного відділу затримали 8 квітня під час отримання 120 тисяч гривень хабаря.

"Йому повідомили про підозру в одержані неправомірної вигоди особою, яка займає відповідальне становище. Покарання – позбавлення волі на строк від 5 до 10 років".

Зі слів прокурора, серед посадових повноважень поліцейського – реєструвати матеріали про кримінальні справи. Затриманий за гроші обіцяв фігуранту не давати хід справі про крадіжки зрошувальних систем на полях у фермерів у березні цього року.

"Вимагав гроші за не вчинення дій, а саме — реєстрації матеріалів про кримінальні правопорушення в системі єдиного обліку Національної поліції. Це входило до його обов’язків. Були матеріали перевірки з проведення земельних робіт, викопувався трубопровід підземний. І саме це стало приводом для збору матеріалів".

Показувати своє обличчя та називати прізвище поліцейський заборонив. Суддя Олексій Галаган ухвалив рішення засідання провести у закритому режимі. Про це клопотав адвокат Олексій Пільгуй, аби не розголошувати особисті дані його підзахисного та інформацію про хвороби.

Суддя ухвалив рішення про обрання запобіжного тримання під вартою 60 діб з правом внесення застави.

"Застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у межах строку досудового слідства до 6 червня 2024 року. Визначити розмір застави у сумі 242 тисячі 240 гривень".

Прокурор сказав, що клопотав про запобіжний захід 60 діб тримання під вартою та заставу 302 тисячі 800 гривень. Клопотатиме про відсторонення поліцейського від посади на час слідства.

Адвокат від коментарів Суспільному про позицію підзахисного відмовився.

На початок