Відкрити кафе чи швейне виробництво: як отримати грант на бізнес у Кіровоградській області

Відкрити кафе чи швейне виробництво: як отримати грант на бізнес у Кіровоградській області

Ательє з пошиття одягу Наталії Садовської у Кропивницькому
Ательє з пошиття одягу Наталії Садовської у Кропивницькому. Від "ЄРобота" підприємство отримало грант на 250 тисяч гривень. Суспільне Кропивницький

Розпочався перший етап подачі заявок до "ЄРобота" на відкриття власного бізнесу. Ця державна програма передбачає безповоротне отримання грошей для початку роботи. Прийматимуть заявки до кінця квітня. Директорка Фонду підтримки підприємництва в Кіровоградській області Ольга Ковальова-Алокілі розповіла в Українському радіо Кропивницький, як ця програма працює в регіоні.

Контакти Регіонального фонду підтримки підприємництва у Кіровоградській області: 25006, Кропивницький, вулиця Тараса Карпи, 84, кімната 417, телефон – (0522) 24-08-86, (050) 224-08-86. Е-mail: [email protected].

За словами Ольги Ковальової-Алокілі, в Україні 2023 рік став рекордним за кількістю нових відкритих бізнесів. Вона навела дані з платформи "Опендатабот": кількість нових ФОПів перевищила показники 2021 року на 7%. Торік відкрили 204 тисячі нових бізнесів, в Кіровоградській області – 6681. Директорка Фонду підтримки підприємництва вважає, причина цьому — грантова програма "ЄРобота", започаткована урядом у 2022 році:

"Люди, які давно мріяли про власну справу, але не мали для цього ресурсу, сьогодні можуть його отримати. Для цього потрібно написати бізнес-план, подати його через "Дію" і виграти гроші. Тобто це доступність отримання безповоротних грошей від держави на старт бізнесу".

Регіональний фонд підтримки підприємництва спільно з органами місцевого самоврядування почали організовувати зустрічі в громадах "Відкритий діалог бізнесу і влади". Якщо у 2022 році, коли 1 липня стартувала програма "єРобота", були виграні 49 грантів, то у наступному році – 107. Завдяки новим підприємствам утворили 210 нових робочих місць.

Найбільше бізнесів на кількість населення у Кіровоградській області відкрили в Долинській громаді. У 2022 році там реалізували два проєкти, у наступному році – 12. Другий результат у Первозванівської громади — три виграних гранти. На третьому місці – Кропивницька територіальна громада (місто Кропивницький і селище Нове). На цій території реалізовують 76 проєктів.

Сфери, в яких хочуть працювати підприємці, різноманітні. Минулого року у Новомиргороді з’явився дитячий розважальний центр, у Новгородківській громаді — виробництво кормів, у невеликих громадах відкривають кав'ярні, розповіла Ольга Ковальова-Алокілі. Більшість ФОПів відкрили у сфері послуг. Це, зокрема, косметологічні, перукарські послуги.

Нині розглядають заявки на відкриття таких проєктів: мобільний аптечний пункт, швейне виробництво, меблеве виробництво, відкриття кафе в Аджамці.

Ольга Ковальова-Алокілі говорить, усі проєкти, які підтримані Регіональним фондом підтримки підприємництва у Кіровоградській області, є результативними. Профінансувавши проєкт, фонд мінімум три роки є ментором для новостворених підприємств.

На початок