На Кіровоградщині відбувся турнір пам’яті загиблого на війні з РФ бійця Магомеда Ганієва

На Кіровоградщині відбувся турнір пам’яті загиблого на війні з РФ бійця Магомеда Ганієва

турнір пам'яті магомеда ганієва
Магомед Ганієв — володар Кубка світу з панкратіону 2017 року. Колаж: Суспільне Кропивницький

У місті Долинська Кропивницького району Кіровоградської області відбувся всеукраїнський турнір з професійного панкратіону пам’яті загиблого на війні з РФ бійця Магомеда Ганієва.

За інформацією співорганізатора турніру, тренера Долинського спортклубу "Легіон" Олександра Коренкова, 42 бійців з Долинської, Кропивницького, Черкас, Херсона, Кривого Рогу, Горішніх Плавнів та Бару Вінницької області змагались у десяти вагових категоріях.

"У ваговій категорії до 77 кілограмів змагався брат Магомеда Султан Ганієв, спортсмен долинського клубу "Легіон". Він здобув перемогу достроково".

Хто такий Магомед Ганієв

Боєць народився 3 березня 1990 року в місті Долинська. Закінчив школу у селі Маловодяне Долинської громади та бакалаврат Одеської юридичної академії.

Займаючись панкратіоном, брав участь і перемагав в обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях, а 2017 року став володарем Кубка світу з панкратіону в угорському місті Будапешт.

З 27 січня 2021 року очолював чеченську діаспору міста Кривий Ріг, що на Дніпропетровщині.

На фронт пішов добровольцем, 25 лютого 2022 року. Служив у 69-му батальйоні 10-ої окремої стрілецької бригади. З 29 листопада 2022 року – молодший сержант, а з 22 червня 2023 року – сержант ЗСУ. У бою біля Мар’їнки на Донеччині отримав поранення.

Після відновлення служив на посаді головного сержанта роти протитанкових ракетних комплексів у 117-ій окремій механізованій бригаді. Брав участь у боях біля Роботиного та Вербового Запорізької області.

4 липня 2023 року бійця нагородили почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних сил України "Кращий сержант Збройних сил України".

Магомед Ганієв загинув 26 вересня 2023 року, коли допомагав евакуювати поранених побратимів. Поховали його на мусульманському кладовищі у Києві.

На початок